Slavlje Makedonaca
 VANO SHLAMOV
MAESTRALAN POTEZ

Četiri dana nakon što su osigurali povijesni plasman na EURO, Makedonci su preuzeli vodstvo u skupini 2
Piše: HinaObjavljeno: 15. studeni 2020. 18:46

U prvim dvobojima nedjeljnog programa Lige nacija pobjede su ubilježile Sjeverna Makedonija i Slovačka.

Četiri dana nakon što su u Gruziji osigurali povijesni, prvi plasman na EURO, Makedonci su u Skopju s 2:1 nadigrali Estoniju i preuzeli vodstvo u skupini 2 Lige C.

Osim pobjede Makedonaca valja izdvojiti i izjednačujući pogodak gostiju, točnije Sappinena u 52. minuti. Naime, do spomenutog je lopta stigla na nekih 15-ak metara od gola da bi ju potom isprve kirurški precizno poslao u same rašlje, vratar je mogao samo gledati.

Pogodak Estonije možete pogledati OVDJE!

U dvoboju dviju reprezentacija koje su također u srijedu izborili nastup na EURU Slovačka je u Trnavi svladala Škotsku s 1:0 pogotkom Gregusa u 32. minuti. Slovaci se u skupini Lige B bore za izbjegavanje zadnjega mjesta, dok su Škoti ostali vodeći u skupini.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------