VN ITALIJE

Jorge Lorenzo slavio u Mugellu i povećao vodstvo!

Lorenzo je startao s druge pozicije, a već je u prvom zavoju prestigao sunarodnjaka Danija Pedrosu
 AP

Španjolski motociklist Yamahe Jorge Lorenzo pobjednik je Velike nagrade Italije na stazi u Mugellu. Riječ je o devetoj ovosezonskoj utrci Svjetskog MotoGP prvenstva. Lorenzo je startao s druge pozicije, a već je u prvom zavoju prestigao sunarodnjaka Danija Pedrosu na Hondi koji je startao s pole-positiona i više se nije osvrtao.

Bila je ovo Lorenzu peta ovosezonska pobjeda, prva nakon VN Velike Britanije, kao i 21. u karijeri u kraljevskoj klasi. Njome je povećao prednost u ukupnom poretku ispred drugoplasiranog Pedrose na 19 bodova.

Na drugom mjestu završio je Pedrosa s nešto više od pet sekundi zaostatka, a posljednje mjesto na podiju zauzeo je Talijan Andrea Dovizioso.

Razočaravajuću utrku imao je aktualni svjetski prvak Casey Stoner. Australac je na kraju završio tek osmi s više od 30 sekundi zaostatka za Lorenzom.

Sljedeća utrka u kalendaru MotoGP prvenstva je Velika nagrada SAD-a koja je na rasporedu 29. srpnja.