Niksa Stipanicev / CROPIX / CROPIX
CIBOSI POVELI

DRAMA U PRVOJ POLUFINALNOJ UTAKMICI DOIGRAVANJA Šibenik namučio Cibonu, gosti odnijeli veliku pobjedu na krilima Žorića i Šakića

Piše: ANTE JURIČEV - TALIJAŠObjavljeno: 07. svibanj 2017. 22:42

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 1300. Suci: Sreten Radović (Dubrovnik), Josip Radojković (Split), Martin Vulić (Zadar). GKK Šibenik- Cibona 67:70 (15:18, 27:21, 10:16,15:15)

GKK Šibenik: Radovčić (6), Badžim (6), Nakić, Bašić (3), Blaće, Pandurić, Turkyilmaz (11), Paić, Ivanov (9), Petani (7), Siriščević (14), Halilović (11).

Cibona: Reynolds, Uljarević, Šakić (18), Marinelli, Marić, Žorić (22), Ćorić, Bošnjak (12), Rozić (12), Ljubičić, Joksimović (4), Gospić (2).

------------------------------------------------------------

Ljubitelji košarke svjedočili su još jednoj velikoj drami na Baldekinu. U 'šahovskoj partiji', u do zadnje sekunde neizvjesnoj utakmici, na kraju radovali su se Zagrepčani. Po tko zna koji put junak Cibone bio je iskusni centar Luka Žorić. Na 34 sekunde prije kraja zabio je ovaj veteran za 66:65. U zadnjem napadu Šibenčana promašio je šut sa distance Petani, a deset sekundi prije kraja brzim faulom domaće momčadi Žorić je dobio priliku sa crte slobodnih bacanja da potvrdi pobjedu koju nije propustio.

Ovom pobjedom Cibosi su napravili veliki korak prema finalu. Domaća momčad ostavila je srce na terenu, ali nije uspjela doći do pobjede. Na njihovu žalost, nije im pomogla ni frenetična i fantastična podrška Funcuta s tribina, trenutno najbolje košarkaške publike u Hrvatskoj. Fenomenalna je bila atmosfera na Baldekinu, kao i ona kada je ondašnja Šibenka osamdesetih godina prošlog stoljeće došla do titule prvaka države predvođena 19-godišnjim Draženom Petrovićem.

Nakon maestralno odigrane druge četvrtine, Šibenčani su loše krenuli u utakmicu nakon odmora. Samo deset postignutih koševa u trećoj dionici utakmica i 'blackout' u zadnjoj četvrtini u kojoj su prve četiri minute bili bez koša presudilo je ovom porazu momčadi trenera Anzulovića.

Uz najefikasnijeg igrače utakmice Žorića sa 22 postignuta koša, veliki obol pobjedi Ciboni dao je i reprezentantivac Šakić s 18 koševa. Kod Šibenika Širiščević je s tricama došao do brojke od 14 koševa.

23. travanj 2024 12:41