CROPIX
ABA LIGA

NOVI PORAZ CIBONE U REGIONALNOJ LIGI Stao Reynolds, stali i Vukovi

Piše: HinaObjavljeno: 06. veljača 2017. 21:02

Košarkaši Cibone u susretu su 21. kola regionalne ABA lige izgubili na svom terenu od Budućnosti sa 87-94 (25-30, 24-19, 9-29, 29-16).

Cibona je odigrala nadahnuto prvo poluvrijeme u sudaru s objektivno jačom Budućnosti. Otišli su Vukovi s 49:49 na veliki odmor, a pri tome je Scottie Reynolds za uvodnih 12 i pol minuta ubacio 17 poena. Luka Žorić je do odmora dodao 15.

Međutim, u nastavku je Budućnost odigrala čvršću obranu, Reynolds je i do konca utakmice ostao na 17 poena, a Budućnost je na koncu treće četvrtine imala velikih 78:58.

Međutim, Vukovi se nisu predavali, pa su polako počeli kidati prednost gosta, a na dvije minute do sirene stigli su i na 83:89. Dalje nije išlo.

U toj završnici suci iziritirali cijelu dvoranu, pa je Ciboninina klupa dobila dvije tehničke greške, a i Sašo Pukl je demonstrirao silu tjeranjem iz dvorane legendarnog oružara Vukova Vlade Leke.
Cibonu zbog kazne nije vodio Damir Mulaomerović nego Ivica Burić, ali se Mulaomerović i te kako nervirao na tribinama.

Cibona već danas odlazi put Poljske, gdje je u srijedu očekuje prva utakmica osmine finala FIBA Eurokupa protiv Zielone Gore.

Scotty Reynolds i Luka Žorić su sa po 17 ubačaja predvodili Cibonu, dok su Suad Šehović i Bojan Subotić postigli po 17 poena za Budućnost.

Cibona je i dalje peta na ljestvici s omjerom pobjeda i poraza 11-10, dok je Budućnost na diobi trećeg mjesta s Cedevitom s omjerom 15-6. Drugi Partizan je na 16-5, a vodeća Crvena zvezda ima omjer 20-1.

19. travanj 2024 01:34