DOBAR DAN ZA HRVATSKE MOMČADI

SVAKI PUT KAD JE TREBALO, SCOTTY JE ZABIO Cedevita stigla do nove tijesne pobjede u Sremskoj Mitrovici

Nakon što je Cibona u subotu pred svojim navijačima s uvjerljivih 102-79 nadigrala makedonski Karpoš, Cedevita je s 85-82 slavila na gostovanju kod Mega Leksa
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 16. listopad 2016. 01:38

Nakon otvaranja s dva poraza, Cedevita ima 3-2 u ABA ligi. Treća pobjeda za redom stigla je u Sremskoj Mitrovici, pala je Mega, a bio je to susret u kojem je ključne stvari napravio Scotty Hopson. Svaki put kad je trebalo - Hopson je zabio. I Cedevita je dobila. Toliko je bilo jednostavno.

Cedevita se u Sremskoj Mitrovici četvrtinu i pol nije mogla - obraniti. A kako su se napadački problemi zbog agresivnosti Mege očekivali, zaostatak čak i nije bio prevelik.

Prvi ozbiljniji impuls dali su Musa i Katić uzastopnim tricama, a kad se upalio Scotty Hopson, to je prvo donijelo samo -4 na poluvremenu, a kad je u trećoj četvrtini Amerikanac nanizao osam poena, Cedevita je preuzela kontrolu utakmice. A napravila je to petorka u kojoj je uz Hopsona vani bili David Stockton i Musa, a pod košem Karlo Žganec i Mirza Begić.

Međutim, Cedevita tu nije uspjela prelomiti utakmicu, Megu je divljim tricama vratio Jovan Novak, Rade Zagorac zabio je tricu za 80:80, a Alpha Kaba skočio u napadu i zabio za vodstvo uoči posljednjih sto sekundi.

Trica preko ruke koju je pogodio Hopson donijeli su 83:82 pedeset sekundi prije kraja. Tu je Novak predriblao cijeli domaći napad, Stockton stavio jedno od dva bacanja, Žganec obranio Jaramaza, a Babić također pucao 1-2 s linije za tri razlike 10 sekundi prije sirene. U posljednjem napadu Mege Đorđe Simeunović dobio je otvorenu tricu za produžetak i prebacio za barem - metar.