Miro Bilan
UTAKMICA ČVRSTIH OBRANA

Piše: HinaObjavljeno: 12. veljača 2017. 19:59

Košarkaši Cedevite ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv beogradskog Partizana 79-67 (16-18, 21-12, 22-12, ) u utakmici 22. kola ABA lige odigranoj u nedjelju u zagrebačkom Domu sportova pred oko 3000 gledatelja.

Cedevita je ključnu prednost ostvarila u drugoj i trećoj četvrtini u kojima je momčad Veljka Mršića igrala odličnu obranu, kombinirajući zonu i "čovjek na čovjeka", a iz toga su dolazili i laki koševi pa je u tih 20 minuta hrvatski prvak napravio 19 koševa prednosti (43-24).

Partizan je uspio u 37. minuti smanjiti zaostatak na 10 koševa (68-58), ali Cedevita je preciznom i mirnom igrom izbjegla neizvjesnu završnicu.

Strijelce Cedevite predvodio je Ryan Boatright sa 21 košem i tri asistencije, Miro Bilan je ubacio 14 koševa uz 10 skokova, a Marko Arapović je završio dvoboj sa 11 poena. Gostujuću momčad je sa 18 koševa predvodio Birčević, a 12 je postigao Marinković.

Bila je to važna pobjeda Cedevite koja je u borbi za drugo mjesto na ljestvici u značajnoj prednosti pred Partizanom, zbog dvije pobjede u međusobnim dvobojima.

Košarkaši Crvene zvezde svladali su pak Cibonu sa 69-56 (22-13, 18-16, 15-17, 14-10) u beogradskoj dvorani Aleksandar Nikolić.

Zagreb, 110117.
Trg Drazena Petrovica.
Utakmica 12. kola skupine D FIBA Lige prvaka izmedju KK Cibona i Juventus Utena.
Na fotografiji: Nik Slavica.
Nik Slavica

Vodeća momčad lige vodila je u 25. minuti sa 20 koševa prednosti (53-33), ali je Cibona u sedam minuta uspjela taj zaostatak svesti na samo sedam poena (57-50).

Ipak, hrvatski doprvak se nije uspio još više približiti te dvoboj učiniti još neizvjesnijim. Beograđani su na kraju slavili sa 69-56. Nitko od Ciboninih košarkaša nije uspio upisati dvoznamenkast broj koševa, a najefikasniji su sa po devet bili Paolo Marinelli i Ante Gospić.

Sedam koševa postigao je Nik Slavica. Ante Gospić istaknuo se zakucavanjem iz posljednje četvrtine koje su odmah istaknuli iz same ABA lige.

Ognjen Kuznić i Luka Mitrović sa po 12 poena bili su najefikasniji igrači kod pobjednika.

Crvena zvezda je vodeća s učinkom 21-1, a slijede je Budućnost (16-6), Partizan (16-5) i Cedevita (15-6). To su četiri momčadi koje će se u doigravanju boriti za naslov prvaka ABA lige.

Cibona je na petom mjestu s polovičnim učinkom 11-11, a Zadar je na 13. mjestu u skupini od četiri momčadi koje imaju sedam pobjeda te mu slijedi borba za izbjegavanje posljednjeg mjesta koje odnosi mogućnost igranja u regionalnoj ligi sljedeće sezone.