Roko Leni Ukić
 Profimedia, Alamy
VRHUNSKO IZDANJE UOČI NOKAUT FAZE

RAZIGRANA I RASPUCANA HRVATSKA 'RAZBILA' ČEŠKU S 38 RAZLIKE! Bogdanović i Šarić sjajno najavili osminu finala: Protivnika saznajemo večeras!

Hrvatska je u posljednjoj utakmici u skupini C protiv Češke slavila 107:69 i sada čeka ime protivnika nakon večerašnjeg raspleta u skupini D s kojom se križamo u Istanbulu u nedjelju.
Piše: HinaObjavljeno: 07. rujan 2017. 13:21

HRVATSKA - ČEŠKA 107-69 (28-17, 26-23, 24-20, 29-9)

HRVATSKA: Krušlin 11, Popović 3, Simon 6, Šarić 18, Ukić 12, Žorić, Planinić 2, Bender 10, Buva 13, Ramljak 7, Tomas, Bogdanović 25

ČEŠKA: Auda 19, Hruban 15, Satoransky 2, Welsch, Palyza 12, Širina 6, Švrdlik 10, Peterka 3, Bohačik, Križ 2, Kyzlink

ŠUT: Hrvatska 36-65 (55 posto), Češka 28-76 (37 posto). ŠUT ZA DVA: Hrvatska 23-40 (57 posto), Češka 18-43 (42 posto). TRICA: Hrvatska 13-25 (52 posto), Češka 10-33 (30 posto). SLOBODNA BACANJA: Hrvatska 22-33 (67 posto), Češka 3-3 (100 posto). SKOK: Hrvatska 47 (34 obrana+13 napad), Češka 32 (20+12). ASISTENCIJE: Hrvatska 25, Češka 24

-----------------------------------------------------------------------------

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija natjecanje u skupini C na EuroBasketu u Cluju okončala je s četiri pobjede i jednim porazom nakon što je u susretu 5. kola svladala Češku sa 107-69 (28-17, 26-23, 24-20, 29-9.).

Hrvatsku su do nove pobjede predvodili Bojan Bogdanović sa 25 koševa i Dario Šarić sa 18 ubačaja i 10 skokova, dok je Patrik Auda ubacio 19 poena za Češku.

S pobjedama protiv Mađarske, Rumunjske, Crne Gore i Češke te porazom od Španjolske Hrvatska je zauzela drugo mjesto u skupini pa će u osmini finala u nedjelju u Istanbulu igrati protiv trećeplasirane reprezentacije iz skupine D, a to će biti poznato tek nakon što završi utakmica Turska Latvija koja počinje u 19.45 sati.

U rezultatski nevažnoj utakmici jer se već nakon 4. kola znalo kako će Hrvatska natjecanje u skupini završiti na drugom mjestu, a Češka kao peta neće u osminu finala, izbornik hrvatske reprezentacije Aleksandar Petrović u susret je krenuo s petorkom Ukić-Krušlin-Ramljak-Bender-Buva, koristio je 10 igrača unaprijed najavivši da će odmarati Žorića i Tomasa, a najveću je minutažu, po 28 minuta dao Filipu Krušlinu i Draganu Benderu.

Bez obzira na pričuvnu postavu s kojom je Hrvatska krenula u utakmicu, naši su reprezentativci vodili od samoga početka. Ivan Buva iskoristio je visinsku prednost u odnosu na svog čuvara i s pet pogodaka bio najzaslužniji za početnu prednost Hrvatske od 8-0. Nakon što su sredinom prve četvrtine u igru ušli Šarić, pa zatim i Bogdanović napadačka igra Hrvatske dobila je na i šut s distance, pa je već do kraja prve četvrtine prednost na rasla na 11 razlike (28-17).

Češka je serijom trica početkom druge četvrtine smanjila na 30-26, no zatim je "proradio" Bogdanović koji je u drugih 10 minuta ubacio 14 poena pa se poluvrijeme otišlo sa 14 poena "viška". U trećoj četvrtini ta je razlika većim dijelom održavana, da bi petorka Simon-Krušlin-Ramljak-Bender-Buva u posljednjih 10 minuta konstantno dizala razliku sve do konačnih +38.

S pobjedama protiv Mađarske, Rumunjske, Crne Gore i Češke te porazom od Španjolske Hrvatska je zauzela drugo mjesto u skupini pa će u osmini finala u nedjelju u Istanbulu igrati protiv trećeplasirane reprezentacije iz skupine D, a to će biti poznato tek nakon što završi utakmica Turska - Latvija koja počinje u 19.45 sati.

HRVATSKA - ČEŠKA 107:69

HRVATSKA: Ukić, Krušlin, Ramljak, Bender, Buva

ČEŠKA: Križ, Bohačik, Satoransky, Hruban, Auda

ČETVRTA ČETVRTINA (29:9)

10' - Kraj. Hrvatska je odradila fantastičan trening. Opušteno smo ušli i razigrali se s Bogdanovićem i Šarićem te na kraju slavili s 38 razlike! Bogdanović 25 koševa i tri skoka, Šarić na double-double učinku od 18 koševa uz 10 skokova i tri asistencije, a treba istaknuti i Simona koji je zabio šest uz devet skokova i šest asistencija.

6' - Naši potpuno razbijaju Čehe. Trenutno je 97:62!

4' - Lijep potez Ramljaka. Buva sada zabija, ponovno je na terenu početna 'B postava'.

1' - Simon je pogodio tricu! Odličan ulazak naših u zadnji dio iako je prednost velika.

TREĆA ČETVRTINA (24:20)

10' - Benderova trica iz kornera! Bogdanović je pogodio uz dodatno bacanje. Nezgodno je Bojan pao, no čini se da će ipak biti sve u redu. Hrvatska u zadnju četvrtinu ulazi s plus 28.

8' - Šarić je odlično skočio pod košem pa zabio uz slobodno bacanje. Pogodio je i to Dario, a Aco ga je pozvao na klupu da se odmori. Jako dobar Šarić danas, zabio je 18 uz 10 skokova i tri asistencije.

6' - Lijepa kontra naših. Krušlin za Šarića koji zakucava za plus 16 naših!

4' - Šarić u nastavku zabija i skače te drži razliku našima. Bohačik pogađa tricu i smanjuje na minus 10 Češke, ali odmah na drugoj strani Bogdanović uzvraća istom mjerom. To je 22. koš Bojana Bogdanovića.

1' - Aco je na parket poslao petorku Ukić, Simon, Bogdanović, Ramljak, Šarić.

DRUGA ČETVRTINA (26:23)

10' - Bogdanović je pogodio tricu. Ukić nije stigao položiti u zadnjem napadu, ali naši imaju plus 14 i zasad revijalno odrađuju susret. Na kraju prvog poluvremena Bogdanović je na 17 koševa i jednom skoku, dok je Šarić zabio 9 koševa uz 8 skokova i 3 asistencije.

8' - Sjajna kontra naših. Šarić ispod koša preko cijelog parketa za Bendera koji je pobjegao Česima i lagano položio.

6' - Ponovno nekoliko uzastopnih promašaja na obje strane. Hrvatska je na plus šest.

3' - Popović pogađa tricu za plus sedam Hrvatske.

1' - Kao da malo pospano izgledaju i jedni i drugi u drugoj četvrtini. Nekoliko uzastopnih promašaja na obje strane...

PRVA ČETVRTINA (28:17)

10' - Razigrali smo se pri kraju prve četvrtine. Krušlin je pogodio tricu i idemo na kratki odmor s plus 11.

8' - Ukić pogađa tricu. Aco ga povlači na klupu i uvodi Popovića. Ramljak također ide van, ulazi Bogdanović.

6' - Aco prvi put mijenja. Ulaze Šarić i Planinić, izlaze Bender i Buva.

4' - Hrubar je pogodio za prve koševe Češke. Hrvatska vodi 8:2.

3' - Hrvatska ima 7:0. Ramljak je zabio 2, a Buva pet. Česi zovu minutu odmora.

1' - Buva je prvo uhvatio loptu u podbacivanju pa zabio prvi koš za vodstvo Hrvatske.

>>> Pred nama je i posljednja utakmica u skupini. Hrvatska je sigurno druga, a budući da ni Česima ovaj susret nema nikakvu rezultatsku važnost, očekuje se revijalan susret koji bi izabranicima Ace Petrovića trebao poslužiti kao trening uoči priprema za osminu finala koja je na rasporedu u nedjelju.

>>> Prođe li sve očekivano, Rusija pobijedi Veliku Britaniju, Srbija Belgiju, a Latvija Tursku, naš bi protivnik u osmini finala bila Rusija, no pobijedi li Turska Latviju, onda ćemo igrati protiv Turske, u Istanbulu.

>>> Izbornik Aco Petrović izveo je praktički 'B sastav' uz izuzetak Roka Ukića koji nije igrao protiv Španjolske. Poštedio je Marka Tomasa koji je u specifičnoj situaciji zbog brojnih ozljeda, a svi ostali su na klupi i sigurno će zaigrati barem mali dio utakmice.

20. travanj 2024 12:33