Ljubljana, 180917. Docek slovenske kosarkaske reprezentacije koja je na Europskom prvenstvu u Turskoj osvojila prvo mjesto. U sredistu Ljubljane organizirana je velika proslava, a okupilo se mnostvo ljudi koji su dosli pozdraviti kosarkase.
Na fotografiji: proslava na Kongresnom trgu.
CROPIX

VRATILI SE DRAGIĆ, DONČIĆ I DRUŠTVO

• Sportske Novosti

• 18.09.2017. u 20:30

• Košarkaška reprezentacija Slovenije osvojila je povijesni europski naslov slavljem u finalu protiv Srbije 93:85, a igrači i stručni stožer sletjeli su u svoju zemlju gdje im je priređen veliki doček.

U središtu Ljubljane organizirana je velika proslava, a okupilo se i mnoštvo ljudi koji su došli pozdraviti svoje ljubimce. Gradske su vlasti osigurale minimalno 3000 litara besplatnog piva za okupljene.

Ljubljana, 180917. Zracna luka.
Docek slovenske kosarkaske reprezentacije koja je na Europskom prvenstvu u kosarci u Turskoj osvojila prvo mjesto. Foto: Matej Druznik / DELO / CROPIX

"Izbornik Slovenije Igor Kokoškov pozdravio je okupljene i obratio im se riječima:

"Nisam obećavao zlato, već samo naporan rad. Budite ponosni na sve ove momke. Uživao sam od prvog treninga raditi s njima. Ovo je velika pobjeda slovenske košarke."

Goran Dragić poručio je svima da moraju biti ponosni što imaju takvog bisera kao što je Luka Dončić.

Posebno su se mnogi obožavatelji i obožavateljice okupili kako bi pozdravili Gorana Dragića i Luku Dončića, a kako je sve skupa izgledalo kod sjevernih nam susjeda pogledajte u snimkama ispod teksta.