Jason Getz / USA TODAY Sports / Reuters
NBA DOIGRAVANJE

Piše: HinaObjavljeno: 23. travanj 2017. 10:23

Wahington Wizardsi Bojana Bogdanovića sinoć su pretrpjeli prvi poraz u prvoj rundi doigravanja na Istoku od Atlante. Domaći Hawksi pobijedili su sa 116:98 u utakmici u kojoj u nijednom trenutku nisu zaostajali, a Bogdanović je za 26 minuta na parketu upisao 11 koševa, 7 skokova i 1 asistenciju uz šut iz igre 3-9.

Kod Atlante su prednjačili Paul Millsap s 29 koševa i 14 skokova, te Dennis Schroder s 27 koševa, dok je kod Wizardsa najbolji bio John Wall s 29 poena i 7 asistencija.

Košarkaši Toronto Raptorsa svladali su kao gosti Milwaukee Buckse sa 87-76 u četvrtoj utakmici prvog kruga NBA doigravanja te tako izjednačili rezultat u seriji na 2-2.

Milwaukee je imao priliku pred svojim navijačima doći na pobjedu od prolaza u drugi krug doigravanja, ali su domaći košarkaši imali lošu šutersku večer, pogotovo njihova glavna zvijezda Giannis Antetokounmpo koji je ubacio 14 koševa uz devet skokova, ali je iz igre gađao samo 31,6 % (6/19). Tony Snell je sa 19 poena bio najefikasniji igrač Bucksa.

Toronto je do pobjede predvodio DeMar DeRozan sa 33 koša, devet skokova i pet asistencija, dok je Kyle Lowry ubacio 18 poena.

Toronto kao treći nositelj u Istočnoj konferenciji sada ponovno ima prednost domaćeg terena na kojem će odigrati petu utakmicu serije u noći s ponedjeljka na utorak (1 sat iza ponoći).

Na Zapadu su Memphis Grizzliesi tijesnom domaćom pobjedom 110:108 poravnali seriju protiv San Antonija na 2:2, dok su Golden State Warriorsi protiv Portlanda poveli s 3:0 gostujućim slavljem 119:113.

San Antonio ove sezone nijednom nije pobijedio u Memphisu, a da tako ne bude i ovoga puta, pobrinuli su se Mike Conley i Marc Gasol. Razigravač Conley je sa 35 koševa, devet skokova i osam asistencija bio uvjerljivo najbolji igrač Grizzliesa, a njegovim su košem domaći košarkaši izborili dodatnih pet minuta u kojima su stigli do velike pobjede. U produžetku je, pak, zablistao Marc Gasol koji je na 0,7 sekundi prije isteka vremena pogodio šut za pobjedu. Španjolski centar je završio dvoboj sa 16 koševa i 12 skokova. Vince Carter je ubacio 13 poena, a Zach Randolph 12 koševa uz 11 skokova.

Kawhi Leonard je sa 43 koša postavio osobni rekord u doigravanju, ali je na kraju osnovnog dijela utakmice promašio šut za pobjedu. Pratio ga je Tony Parker sa 22 koša i pet asistencija, LaMarcus Aldridge je ostao na 13 koševa. San Antonio ove sezone nije izgubio od Memphisa na svom parketu, gdje će taj niz pokušati nastaviti i u šestoj utakmici serije koja je na rasporedu u noći s utorka na srijedu.

U neizvjesnoj završnici kapetan Golden Statea Stephen Curry postigao je ključnu tricu za 113-106 na 49 sekundi prije kraja te u posljednjoj minuti ubacio devet od svoja 34 koša, a tome je dodao i osam asistencija. Klay Thompson je ubacio 24 koša, Andre Iguodala 16 poena, a JaVale McGee 14 za pobjednike. C. J. McCollum je postigao 32, a Damian Lillard 31 koš za poražene domaćine koji su bili snažniji za povratnika Jusufa Nurkića. Bivši centar Cedevite je za 16 minuta postigao dva koša uz 11 skokova.