Bojan Bogdanović
 Steve Mitchell / USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 20. studeni 2017. 08:41

U najvećoj pobjedi Pacersa ove sezone, hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović odigrao je odličnu utakmicu. Indiana je u gostima kod Miamija slavila sa 120-95, a najbolji strijelac utakmice bio je Bogdanović koji je za 35 minuta u igri zabio 26 poena (uz odličan šut od 9/14 iz igre, 6/10 za tri poena, 2/2 slobodna bacanja), uz 3 skoka, 2 asistencije, ukradenu loptu te plus/minus učinak od +18.

Još i bolju utakmicu odigrao je centar Pacersa Myles Turner koji je postigao 25 poena (promašio samo tri šuta - 11/14) uz 7 skokova, 4 dodavanja i 4 blokade. Victor Oladipo, u ovom dijelu sezone najbolji igrač gostujuće momčadi, je ubacio 15 poena uz 5 asista.

- Lopta je dobro kružila između igrača, a dečki su ubacivali svoje šuteve - kratko je objasnio pobjedničku formulu trener Indiane Nate McMillan.

Pacersi su ujednačenim tempom trpali koš Heata kroz sve četvrtine, ali su se odvojili u trećoj kada su domaći igrači zabili tek 13 poena naprema 32 poena gotujuće momčadi.

Općenito, igračima Miamija ovo i nije bila najbolja večer. Ubacili su tek 42 posto svih šuteva, a gosti su k tome uhvatili i više lopti te imali više dodavanja. Jedino se Wayne Ellington malo izdvojio s 21 poenom s klupe, dok je Hassan Whiteside ubacio 15 poena uz 7 skokova. Centar Heata dao je i vrlo jezgrovit komentar nakon utakmice kad je rekao da "igraju bez veze".

Dragan Bender je ubacio četiri poena (šut 1/7), uz dva skoka i jednu asistenciju u domaćoj pobjedi Phoenixa 113-105 protiv Chicaga. Najbolji strijelac Sunsa bio T.J. Warren koji je zabio 27 poena uz 7 skokova, dok je kod Bullsa odličnu utakmicu odigrao finski rookie Lauri Markkanen koji je postigao 26 poena uz 13 skokova.

Na svom su parketu slavili i Los Angeles Lakersi, koji su sa 127-109 nadigrali Denver. Za Lakerse je Lonzo Ball ubilježio drugi triple double karijere (11 poena, 16 skokova i 11 asistencija), dok je sjajni Julius Randle s klupe ubacio 24 poena (šut 11/18) uz 7 skokova i 5 dodavanja. Porazu Nuggetsa kumovale su i tehničke greške dosuđene treneru Maloneu i centru Nikoli Jokiću koji je igru morao napustiti nakon samo 12 minuta (postigao 6 poena i 6 skokova). Da nesreća nikad ne dolazi sama, pokazao je i uganuti gležanj Paula Millsapa koji je odigrao tek jednu minutu duže od Jokića pa je tako unutarnja linija Denvera bila "osuđena" na učinak Farieda, Plumleeja i J. Hernangomeza. Ivica Zubac je za Lakerse odigrao dvije minute, ali je ostao bez statističkog učinka.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti pobjedu aktualnih prvaka Golden Statea 118-111 na gostovanju u Brooklynu, u kojoj je Stephen Curry ubacio 39 poena, ali je tri minute prije završetka napravio šestu osobnu pogrešku, zbog čega je morao s klupe odgledati završnicu dvoboja.