Kyrie Irving
 Dale Zanine-USA TODAY Sports / USA TODAY Sports
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 09. studeni 2017. 10:32

U noći sa srijede na četvrtak košarkaši Bostona svladali su Los Angeles Lakerse na svom parketu sa 107-96 i tako stigli do desete uzastopne pobjede i najboljeg učinka (10-2) u NBA ligi, u kojoj je prošle noći na rasporedu bilo pet utakmica, a hrvatski igrači nisu imali značajniju ulogu.

Ivica Zubac nije igrao za Lakerse, a Celticse su do pobjede predvodili centar Aaron Baynes sa 21 košem i Kyrie Irving sa 19 poena, šest skokova i pet asistencija.

Detroit je kao domaćin svladao Indianu sa 114-97, a Bojan Bogdanović je za Pacerse postigao 12 koševa uz sedam skokova za 31 minutu u igri. Za pobjednike je Tobias Harris postigao 23 koša.

Dragan Bender je igrao 26 minuta i postigao pet koševa uz dva skoka i jednu asistenciju, a njegov je Phoenix kod kuće poražen od Miamija sa 126-115. Najbolji kod gostiju bio je slovenski reprezentativac Goran Dragić koji je svojoj bivšoj momčadi ubacio 29 koševa uz devet skokova, dok je Phoenix sa 30 koševa predvodio Devin Booker.

Orlando je na svom parketu svladao New York Knickse sa 112-99, a Mario Hezonja nije dobio priliku zaigrati za domaću momčad. Nikola Vučević sa 24 koša te Evan Fournier sa 23 bili su najbolji strijelci Orlanda. Gosti su u Orlando došli bez svog najboljeg igrača Kristapsa Porzingisa, koji je ozlijedio lakat.

Aktualni prvaci Golden State Warriorsi su u Oaklandu bili bolji od Minnesote sa 125-101, a do pete uzastopne pobjede i devete u ovoj sezoni predvodili su ih Klay Thompson sa 28 koševa i Stephen Curry sa 22, dok je Kevin Durant propustio dvoboj.

Sjeverozapadna divizija

1. Minnesota 7 4 .636 -