Jake Roth / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Mihovil MekićObjavljeno: 31. listopad 2016. 10:23

Golden State Warriors su sinoć upisali drugu pobjedu zaredom u gostima svladavši Phoenix Sunse sa 106-100.

Do pobjede su ih predvodili Kevin Durant koji je zabio 37 koševa uz pet skokova, četiri asistencije i četiri ukradene lopte. Stephen Curry je dodao 28 koševa od čega je pet trica.

Kod Phoenixa je najučinkovitiji bio TJ Warren sa 26 pogodaka i šest skokova, a Eric Bledsoe je ubacio 21 koš i tome dodao pet skokova i šest asistencija. Dragan Bender je odigrao 3:23 minute bez učinka.

Warriors su otvorili utakmicu tako da je Curry pogodio sva svoja prva četiri šuta za prvih deset koševa Golden Statea. Durant ga je slijedio i pogodio koš a onda asisteirao Zaza Pachulii za tricu i Warriorsi su vodili 15-8. To je bilo najveće vodstvo Warriorsa do zadnjih pet minuta utakmice jer je Phoenix odmah odgovorio serijom 16-0.

Draymond Green je okončao sušu Golden Statea zakucavanjem 1:58 prije kraja prve četvrtine zahvaljujući čemu su Warriors došli na 24-17, ali je Phoenix opet napravio seriju od 6-0 i došao do najvećeg vodstva 38 sekundi prije kraja prve četvrtine. Golden State je nakon toga zabio sljedećih pet koševa i smanjio prednost Sunsa na 30-22.

Durant, koji je drugu četvrtinu otvorio sa dva slobodna bacanja zatvorio ju je s osam koševa u zadnjih 29 sekundi i Golden State se približio Sunsima na 57-55 na poluvremenu.

U trećoj četvrtini Golden State dolaze u vodstvo nakon prvih deset minuta i na početku zadnje četvetine imaju prednost od 81-78.

Phoenix ne odustaje i opet dolaze u vodstvo nakon šuta Leandra Barbose 10:15 do kraja, ali to im je zadnje vodstvo na utakmici. Andre Iguodala je zakucao 27 sekundi kasnije za početak serije Warriorsa od 6-1 i vodstvo koje ne ispuštaju do kraja.