Noah K. Murray / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 09. veljača 2017. 08:47

Hrvatski reprezentativci Bojan Bogdanović i Dario Šarić sinoć su odigrali vrlo dobre, čak odlične utakmice za svoje momčadi, ali to nije bilo dovoljno da očajni Netsi ili ozljedama osakaćeni Sixersi dođu do pobjeda.

Wizardsi su u gostima svladali Netse tek nakon produžetka, rezultatom 114-110, a Bogdanović je u porazu zabio 21 poen (uz loš šut iz igre od 6/18, trica 2/9, slobodna bacanja 7/7), uhvatio 5 skokova, imao 4 asista i 2 ukradene lopte.

Brooklyn je ovim upisao već 44. poraz sezone, uz samo 9 pobjeda, ali ovaj je bio posebno bolan jer su neočekivano došli do prilike za pobjedu u utakmici koju su svi unaprijed upisali kao zicer Wizardsa. Iako su zadnju četvrtinu ušli sa zaostatkom od 7 razlike, Netsi su uspjeli nadoknaditi zaostatak, a baš je Bogdanović polaganjem u zadnjoj minuti izborio produžetak. No, u dodatnih pet minuta Netsi su ostali bez Brooka Lopeza koji je napravio šesti prekršaj, a Bojan je u zadnjim sekundama utakmice promašio otvorenu tricu za drugi produžetak.

- Bio je to potpuno otvoreni šut, ali sam ga nažalost promašio - rekao je Bogdanović nakon utakmice.

Uz našeg reprezentativca za Netse je Lopez zabio 20 poena uz 6 skokova, dok je kod Wizardsa briljirao Bradley Beal s 31 poenom i 6 skokova, a veliku pomoć imao je u Wallu (23 poena i 12 asista), Ottu Porteru (20 poena i 10 skokova) te poljskom centru Marcinu Gortatu koji je utakmicu završio s 14 poena i 14 skokova.

Sixersi su očekivano pali na domaćem terenu od Spursa 111-103, iako ne bez borbe, a Dario Šarić je u porazu za 21 minutu zabio 20 poena uz 3 asista i 1 skok. Šibenčanin je bio netipično precizan (u sezoni je na šutu iz igre od 38 posto, 33 posto za tricu) i pogodio je čak 8 od 11 šuteva, od čega 4 od pet "ispaljenih" trica.

Šarić je imao odličnu dionicu u drugom dijelu utakmice kad je s par trica i polaganja doveo domaću momčad na minus 3, ali u ključnim trenucima utakmice Spursi su obranili prednost zahvaljujući sjajnom Kawhija Leonardu koji je zabio 32 poena uz 6 skokova i 5 asista. Za Spurse je 18 poena dodao Parker, a Aldridge je zabio 15 poena uz 10 skokova. Osim Šarića, za Philadelphiju, koja je sedmu utakmicu u nizu igrala bez ozlijeđenog Joela Embiida (lijevo koljeno je izgled problematičnije nego se mislilo) je Jahlil Okafor zabio 20 poena uz skokova, dok je Covington dodao 18 poena.

Novi poraz upisali i L.A. Lakersi koje su u svojoj Auburn Hills areni sa 121-104 svladali Detroit Pistonsi, a hrvatski centar Ivica Zubac ovaj put nije najbolje iskoristio veću minutažu, te je za 22 minute zabio 5 poena uz 2 skoka.