Klay Thompson
 Nick Turchiaro / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 06. prosinac 2016. 11:10

Bojan Bogdanović i Dario Šarić su sa 18, odnosno sa 17 poena odigrali još jednom odlične utakmice za svoje momčadi, no unatoč tome Brooklyn Nets i Philadelphia 76ers su upisali poraze.

Od Brooklyna su sinoć bolji sa 118-113 bili Washintgon Wizards, a Bojan Bogdanović je zu 28 minuta zabio 18 koševa, ugrabio tri skoka i upisao dvije asistencije.

Washington Wizards su u trećoj četvrtini izbrisali prednost Brooklyn Netsa s poluvremena na pravivši seriju od 13-0. Nakon što su imali prednost od 15 koševa na poluvremenu, Netsi su zaostajali šest u zadnjoj četvrtini da bi osam minuta prije kraja izjednačili na 93-93. U sljedeće četiri minute četiri puta su momčadi izjednačavale rezultat.

Tada je koš Trevora Bookera doveo Netse opet u vodstvo od 106-104, prvo nakon treće četvrtine. izardsi odgovaraju s tricama Bradleya Beala i Johna Walla, te zakucavanjem Walla i prešli su u vodstvo sa 112-106. Netsi su smanjili tu razliku na tri koša 19 sekundi prije kraja, ali to nije bilo dosta.

Brook Lopez je bio najučinkovitiji u redovima Borooklna sa 25 poena i šest skokova te pet asistencija, a Sean Kilpatrick je dodao 21 koš. Washington je do pobjede predvodio John Wall sa 25 poena, dok su Otto Porter Jr. i Bradley Beal ubacili svaki po 18 koševa.

Denver Nuggets su pak sinoć u gostima svladali Philadelphiju sa 106-98. Dario Šarić je odigrao još jednu dobru utakmicu, a u 24 minute zabio je 17 koševa, uz osam skokova i jednu ukradenu loptu, no to nije bilo dovoljno za slavlje 76ersa. Naš reprezentativac imao je šest ubačaja iz 12 pokušaja iz igre, od čega je pogodio i tri trice iz šest pokušaja. Osim njega po 17 koševa zabili su i Sergio Rodriguez i Ersan Ilyasova.

Wilson Chandler je zabio svih svojih 10 koševa za Denver u zadnjoj četvrtini, Jameer Nelson je pogodio ključno polaganje nakon što je ukrao loptu u zadnjim sekudnama, a Will Barton je pogodio tricu 49 sekundi prije kraja zahvaljujući kojoj su se Nuggetsi odvojili na 103-96. Kod Denvera najbolji je bio Danilo Gallinari sa 24 poena.

Najuvjerljiviju pobjedu sinoć su upisali Golden State Warriorsi koji su sa 142-104 razbili Indiana Pacerse i to zahvaljujući Klayu Thompsonu koji je u 29 minuta zabio čak 60 koševa. Klay je time postao prvi igrač u povijesti NBA koji je u manje do 30 minuta zabio toliko koševa, a drugi iza Kobea Bryanta koji je za Los Angeles Lakerse u sezoni 2005/2006. zabio 62 koša na jednoj utakmici.

Osim njega, Kevin Durant je dodao 20 koševa, a Stephen Curry 13 za Warriorse koji imaju omjer pobjeda i poraza 18-3.

Najnapetiju utakmicu sinoć odigrali su Memphis Grizzlies i New Orleans Pelicans. Nakon dva pdoružetka slavili su Memphis Grizzlies sa 110 -108. Do pobjede ih je predvodio Marc Gasol koji je upisao triple double sa 28 poena, 11 skokova i isto toliko asistencija, dok je Troy Daniels zabio 29 koševa za Memphis. Pelicanse su predvodili Anthony Davis sa 28 koševa i 17 skokova te Langston Galloway sa 26 poena.