Dion Waiters pogađa tricu za pobjedu protiv Golden State Warriorsa
 Steve Mitchell / USA Today Sports / Reuters
BOGDANOVIĆ SKROMAN

Piše: HinaObjavljeno: 24. siječanj 2017. 10:28

Brooklyn Netsi Bojana Bogdanovića sinoć su upisali 34. ovosezonski poraz. Na domaćem parketu bolji od njih bio je San Antonio sa 112:86.Bogdanović je na parketu proveo 22 minute i u tom je periodu upisao 5 koševa, 3 skoka i 2 asistencije. Kod Spursa je prednjačio Patty Mills s 20 koševa.

Golden State Warriorsi sinoć su pretrpjeli sedmi ovosezonski poraz. Bolji od njih na svojem parketu bio je Miami 105:102, a pobjedničku tricu zabio je Dion Waiters posljednjim trenucima susreta. Susret je završio s 33 postignuta koša.

Izgubili su sinoć i Cleveland Cavaliersi na gostovanju kod New Orleans Pelicansa sa 124:122. Kyrie Irving ubacio je čak 49 koševa, LeBron James je upisao triple double s 26 koševa, 10 skokova i 12 asistencija, ali nije pomoglo.

Terrence Jones s 36 koševa i Jrue Holiday s 33 bili su prva imena Pelicansa. Kevin Durant je predvodio Warriorse sa 27 pogodaka, dok je Stephen Curry gotovo upisao triple-double sa 21 košem, 10 skokova i osam asistencija. Klay Thompson je dodao 22 koša.

Russell Westbrook je sinoć stigao do svog 22. triple-doublea u jednoj sezoni i 59. u karijeri, a njegovi Oklahoma City Thunder su sa 97-95 pobijedili Utah Jazz.

Westbrook je zabio 38 koševa uz deset skokova i deset asistencija i tako se izjednačio na petom mjestu s legendarnim Larryjem Birdom na NBA listi svih vremena triple-doubleova.

Rezultat je bio izjednačen na 95-95 10.5 sekundi prije kraja, a Westbrook je pogodio koš za pobjedu protiv rivala u sjeverozapadnoj diviziji.

Junak zadnje četvrtine bio je Steven Adams koji je odigrao sjajnu obranu i koji je zakucao za vodstvo Oklahome od 93-90 minutu prije kraja. On je utakmicu završio sa devet koševa i šest skokova.

-----------------------------------------

NBA, rezultati:

Charlotte Hornets - Washington Wizards 99-109

Brooklyn Nets - San Antonio Spurs 86-112

(Bojan Bogdanović je odigrao 22 minute za Brooklyn, zabio je pet koševa i upisao tri skoka i dvije asistencije; Justin Hamilton je odigrao 16 minuta za Brooklyn, zabio je dva koša i upisao četiri skoka i dva bloka)

Atlanta Hawks - Los Angeles Clippers 105-115

Miami Heat - Golden State Warriors 105-102

Detroit Pistons - Sacramento Kings 104-109

Milwaukee Bucks - Houston Rockets 127-114

New Orleans Pelicans - Cleveland Cavaliers 124-122

Indiana Pacers - New York Knicks 103-109

Utah Jazz - Oklahoma City Thunder 95-97