Kim Klement / Reuters / Reuters
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 24. veljača 2017. 09:34

Nakon stanke zbog All-Star vikenda u noći sa četvrtka na petak nastavljeno je natjecanje u košarkaškoj NBA ligi, a od hrvatskih košarkaša nastupio je samo Mario Hezonja koji je u domaćem porazu svog Orlanda od Portlanda 103-112 za 25 minuta ubacio deset koševa uz jedan skok, dvije asistencije i jednu osvojenu loptu.

Nikola Vučević je ubacio 25 koševa, a Evan Fournier 20 za Magic, dok je najbolji igrač utakmice bio razigravač Portlanda Damian Lillard koji je ubacio 33 koša. C. J McCollum je dodao 22 poena za pobjednike, a novopridošli centar Jusuf Nurkić je u svom drugom nastupu za Trail Blazerse spojio 12 koševa i 12 skokova.

New Orleans je teško poražen na svom parketu od Houstona sa 99-129 u debiju DeMarcusa Cousinsa za Pelicanse.

DeMarcus Cousins i Anthony Davis prvi su put zaigrali zajedno u dresu New Orleansa, ali Pelicansi su pred svojim navijačima doživjeli težak poraz 99-129 od Houstona. Cousins je ubacio 27 koševa uz 14 skokova, a Anthony Davis je imao 29 poena i devet skokova, što nije pomoglo domaćoj momčadi. Šestorica igrača Houstona imali su dvoznamenkasti učinak, a najbolji je sa 27 koševa bio Lou Williams koji je prije nekoliko dana stigao u Rocketse iz Los Angeles Lakersa. James Harden je postigao 13 koševa i podijelio 14 asistencija.

Za razliku od njegove nove momčadi, Cousinsova bivša ekipa iz Sacramenta bila je uspješna i svladala je na domaćem parketu Denver sa 116-100. Mladi 23-godišnji centar Kingsa Willie Cauley-Stein iskoristio je prazninu koja je ostala odlaskom Cousinsa i s učinkom karijere od 29 koševa i 10 skokova predvodio Sacramento do 25. pobjede u sezoni (25-33).

Iskazali su se i bivši igrači Pelicansa koji su stigli u Sacramento u zamjenu za Cousinsa. Šuter Buddy Hield ubacio je 16 koševa, a povratnik među Kingse Tyreke Evans postigao je 15. Klupa Kingsa je u ovoj pobjedi sudjelovala s čak 71 košem. Najbolji strijelac Denvera bio je Gary Harris sa 23 koša.

Aktualni NBA doprvaci Golden State Warriorsi ugostili su Los Angeles Clipperse u prvoj utakmici nakon All-Star stanke i nastavili svoj dominantni niz u međusobnim dvobojima zahvaljujući sjajno odigranoj trećoj četvrtini u kojoj su ubacili čak 50 koševa, da bi na kraju slavili sa 123-113.

Clippersi su u Oakland doputovali bez svog najboljeg igrača i mozga momčadi Chrisa Paula što ih nije spriječilo da na poluvremenu stvore 12 koševa prednosti (61-49). No, iz svlačionice su u drugom poluvremenu izašli drugačiji Warriorsi, odlučni nastaviti pozitivan niz protiv Clippersa i ostvariti desetu uzastopnu pobjedu u srazu s momčadi pod vodstvom Doca Riversa.

Za samo 12 minuta treće četvrtine Golden State je ubacio 50 koševa, a primio 26 i potpuno preokrenuo utakmicu i raspoloženje u Oracle Areni. Stephen Curry je u toj dionici ubacio 20 od svojih 35 koševa (trice 6/10), a Kevin Durant je dodao 15 poena da bi utakmicu završio s 25 koševa, 15 skokova i sedam asistencija. Strijelce Clippersa su sa po 19 koševa predvodili Austin Rivers i Jamal Crawford.