Nick Turchiaro-USA TODAY Sports / USA Today Sports
SLAB UČINAK ŠARIĆA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. siječanj 2017. 10:24

Brooklyn Netsi Bojana Bogdanovića deklasirali su na gostovanju New Orleans Pelicanse sa 143:114 prekinuvši negativan niz od 11 uzastopnih poiraza, a sjajnu je utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac.

Bogdanović je zabio 23 koša, uz 6 skokova i 2 asistencije za 27 minuta igre i bio je uz Brooka Lopeza (također zabio 23 koša) najefikasniji igrač susreta. Iz igre je gađao 6-13, od čega 2-5 s linije za tri poena.

Philadelphia Darija Šarića slavila je na domaćem parketu tijesnu 93:92 pobjedu protiv Portlanda tricom Roberta Covingtona 4.5 sekunde prije kraja. Ersan Ilyasova s 24 koša bio je najefikasniji igrač 76ersa, Covington je ubacio 22 koša, dok je Šarić za 24 minute upisao 3 koša, 6 skokova i 3 asistencije uz užasan šut iz igre 1-12.

Orlando je na domaćem parketu pobijedio Milwaukee sa 112:96. Mario Hezonja upisao je 3 poena i 4 skoka za 13 minuta igre kod pobjedničkog sastava, dok je Damjan Rudež odigrao svega jednu minutu i upisao jednu asistenciju. Do pobjede je Orlando predvodio Elfrid Payton sa 20 pogodaka i šest asistencija, dok je Aaron Gordon dodao 17 koševa.

Dodajmo da je Ivica Zubac igrao šest minuta za Lakerse i zabio četiri koša uz jedan jedan skok u domaćoj 108:96 pobjedi njegove momčadi protiv Indiana Pacersa.

Najbolji strijelac Lakersa bio je Lou Williams koji je utakmicu završio sa 27 koševa. U redovima Pacersa najbolji je bio Paul George sa 21 pogotkom, a Al Jefferson je zabio 20 koševa.

4. Portland 18 27 .400 10 1/2

5. Minnesota 15 28 .349 12 1/2