Bojan Bogdanović i Jabari Praker
 Benny Sieu / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 11. siječanj 2017. 10:41

Utah Jazz je sinoć na svom terenu iznenadio Cleveland Cavalierse svladavši ih sa 100-92 u utakmici u kojoj je bilo dosta promjena.

Jazz su napravili seriju od 14-2, a onda i 10-0 u drugoj četvrtini kako bi na poluvremenu imali prednost od 15 koševa. Nakon toga treću četvrtinu Cleveland otvara serijom 19-2 i prelazi u vodstvo. Onda Jazz opet radi seriju i dolazi još jednom u vodstvo od 15 koševa što je Cleveland uspio smanjiti na šest prije nego je Utah ugrabio pobjedu.

Gordon Hayward je predvodio Jazz (24-16) sa 28 pogodaka, Rodney Hood je ubacio 18 koševa, a George Hill 13 uz sedam asistencija.

Najbolji strijelac utakmice i Clevelanda (28-9) bio je LeBron James sa 29 koševa. Kyrie Irving je dodao 20 koševa.

Atlanta Hawks su sinoć sa 117-97 pobijedili Brooklyn Netse za koje je Bojan Bogdanović odigrao 25 minuta i u tom vremenu zabio 16 koševa, ugrabio šest skokova te upisao četiri asistencije i jednu ukradenu loptu. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je odigrao 26 minuta i zabio četiri koša uz tri skoka.

Hawks su se ovom pobjedom, sedmom zaredom, popeli među prve četiri momčadi Istočne konferencije.

Atlanta je na poluvremenu stvorila prednost od 18 koševa, ograničivši Netse na 14 pogodaka u drugoj četvrtini i na šut iz igre od 40 posto u cijeloj utakmici.

Brook Lopez je bio najučinkovitiji kod Netsa sa 20 pogodaka, a Bogdanović je pogodio tri trice iz pet pokušaja čime se izjednačio sa Richardom Jeffersonom na osmom mjestu najboljih tricaša momčadi (286). Sean Kilpatrick je ubacio 14 koševa.

U redovima Atlante najbolji je bio Dennis Schroeder koji je utakmicu završio sa 19 koševa. Paul Millsap je dodao 14 koševa, kao i Dwight Howard koji je usto ugrabio 16 skokova.

Houston Rockets su sa 121-114 pobijedili Charlotte Hornets a do pobjede ih je odveo James Harden koji je upisao svoj 11. triple-double ove sezone sa 40 pogodaka, 15 skokova i 10 asistencija.

Hornets su uspjeli nadoknaditi zaostatak od čak 23 koša da bi u zadnjim minutama izgubili utakmicu što im je peti poraz u zadnjih šest susreta.

Kemba Walker je bio najučinkovitiji kod Hornetsa sa 25 koševa, šest skokova i deset asistencija.

NBA, rezultati:

Washington Wizards - Chicago Bulls 101-99

Toronto Raptors - Boston Celtics 114-106

Brooklyn Nets - Atlanta Hawks 97-117

(Bojan Bogdanović je igrao 25 minuta za Brooklyn, zabio je 16 koševa, ugrabio šest skokova i upisao četiri asistencije te jednu ukradenu loptu, Justin Hamilton je odigrao 26 minuta za Brooklyn, zabio je četiri koša i ugrabio tri skoka)

Houston Rockets - Charlotte Hornets 121-114

San Antonio Spurs - Milwaukee Bucks 107-109

Utah Jazz - Cleveland Cavaliers 100-92

Los Angeles Lakers - Portland Trailblazers 87-108

Golden State Warriors - Miami Heat 107-95

Sacramento Kings - Detroit Pistons 100-94