Soccer Football - Bundesliga - Hamburg SV vs Bayern Munich - Volksparkstadion, Hamburg, Germany - October 21, 2017 Bayern Munich's Corentin Tolisso celebrates scoring their first goal with team mates REUTERS/Fabian Bimmer DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE DURING MATCH TIME TO 15 PICTURES PER GAME. IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO IS NOT ALLOWED AT ANY TIME. FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050
REUTERS/Fabian Bimmer

NJEMAČKI KUP

• Hina

• 25.10.2017. u 23:40

• Njemački kup jedno od natjecanja u kojem ždrijeb ima veliku ulogu. Nakon što odrade utakmice prvog kola kod nominalno slabijeg suparnika, u drugom su svi ravnopravni u šeširu.

Wolfsburg je bio bolji od Hannovera, jedan je pogodak bio dovoljan za prolazak dalje ekipe koja je prije tri godine osvojila ovo natjecanje. Josip Brekalo odigrao je 18 minuta dvoboja u Kaiserslauternu, njegov Stuttgart je prošao dalje. Andrej Kramarić odigrao je cijelu utakmicu za Hoffenheim, koji je poražen u Bremenu.

Najzanimljivije je pak bilo u Leipzigu. Prvo poluvrijeme Bikovi su bili bolji od Bayerna, možda su u 35. minuti zakinuti za jedanaesterac, u poluvremenu je umalo došlo do incidenta. Sportski direktor domaćina Ralf Rangnick spustio se s tribine željevši pokazati sucu Zwayeru na mobitelu spornu situaciju. To se nije svidjelo nogometašima Bayerna, došlo je do naguravanja, ali na koncu je sve ostalo na verbalnom sukobu.

U nastavku su domaći ostali bez glavnog igrača Naby Keite koji je dobio drugi žuti. Bayern je tada stisnuo, ali domaći su u 68. došli do prednosti preko Forsberga s bijele točke, nakon što je Poulsen pao u duelu s Boatengom. U najmanju ruku sumnjiva situacija. Šest minuta kasnije Boateng se iskupio, sjajno je ubacio u srce kaznenog prostora, a Thiago je glavom izjednačio. Bavarci nisu uspjeli iskoristiti igrača više, otišlo se skroz do raspucavanje s bijele točke, a tamo je tragičar postao Timo Werner kojem je Sven Ulreich obranio i odveo Bavarce u osminu finala.

---------------------------------------------------------

Rezultati: Hertha - Köln 1:3, Osnabrück - Nürnberg 2:3, Wolfsburg - Hannover 1:0, Kaiserlautern - Stuttgart 1:3, Regensburg - Heidenheim 2:5, Werder - Hoffenheim 1:0, Freiburg - Dynamo 3:1, RB Leipzig - Bayern 1:1 (4:5).