Bayern
 Reuters / Susana Vera Livepic / REUTERS
BUNDESLIGA

Piše: HinaObjavljeno: 04. studeni 2017. 22:10

U derbiju 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je kao gost u Dortmundu svladao Borussiju sa 3-1 (2-0).

Prvake je ka pobjedi lijepim pogotkom u 17. minuti poveo Robben, na 2-0 povisio je Lewandowski u 37. kada se odlično snašao pred vratima i petom proslijedio loptu u mrežu. Susret je riješio Alaba u 67. minuti, njegov ubačaj pred gol Borussije nije uspio dotaknuti niti jedan igrač i lopta je odsjela u samom kutu, dok je počasni pogodak za Borussiju postigao Bartra u 88. minuti.

Vodeći Bayern sada ima 26 bodova, četiri više od drugog RB Leipziga, a šest od treće Borussije.

Ranije u subotu su RB Leipzig, Schalke 04 i HSV ostvarili su pobjede. RB Leipzig je pobijedio Hannover 2-1, HSV je slavio protiv Stuttgarta 3-1, dok je Schalke na gostovanju bio bolji od Freiburga 1-0. Borussia Moenchengladbach i Mainz su odigrali 1-1, a identičnim rezultatom je završio i susret između Augsburga i Bayer Leverkusena.