Niko Kovač
 Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images / Bongarts/Getty Images
DOBAR POČETAK U NJEMAČKOJ

Piše: HinaObjavljeno: 27. kolovoz 2016. 20:01

Borussija Dortmund i Eintracht su pobjedama otvorili novo Njemačko prvenstvo, dok je za HSV debitirao hrvatski reprezentativac Alen Halilović.

HSV je doma odigrao 1-1 protiv Ingolstadta, a Halilović je ušao u 66. minuti u svoj prvenstvenom prvijencu za klub iz Hamburga. Borussia Dortmund je na svom stadionu pobijedila Mainz s 2-1, a oba gola za "žuto-crne" zabio je Pierre-Emerick Aubameyang, dok je za Mainz u sudačkoj nadoknadi zabio Japanac Muto.

Eintracht je također pobjedom startao u novu sezonu, a momčad Nike Kovača je kod kuće s 1-0 pobijedila Schalke. Jedini gol je postigao Meier u 12. minuti, a isti igrač je u 68. minuti zapucao kazneni udarac. Wolfsburg je slavio na gostovanju kod Augsburga s 2-0, a Josip Brekalo je ostao na klupi gostiju.

U zadnjem nedjeljnom dvoboju 1. kola Bundeslige Borussija je u Moenchengladbachu slavila protiv Bayera s 2-1.

Andre Hahn je u 45. minuti doveo Borussiju Moenchengladbach u vodstvo, a u 80. minuti je za "Apotekare" izjednačio Joel Pohjanpalo. U 85. minuti pobjedu je domaćinu osigurao Lars Stindl. Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj je odigrao cijelu utakmicu za Bayer.

------------------------------------------

REZULTATI 1. KOLO:

BAYERN - WERDER 6:0 (X. Alonso 9, Lewandowski 13, 46, 77-11 m, Lahm 66, Ribery 73),

BORUSSIA D. - MAINZ 2:1 (Aubameyang 17, 89 - 11m/Muto 90)

KÖLN - DARMSTADT 2:0 (Risse 11, Modeste 61)

HSV - INGOLSTADT 1:1 (Wood 30/Hinterseer 79)

AUGSBURG - WOLFSBURG 0:2 (Didavi 35, Rodriguez 89)

EINTRACHT - SCHALKE 1:0 (Meier 13)

BORUSSIJA (M) - BAYER L. 2:1

23. travanj 2024 23:17