Screenshot: Twitter
POGODAK KOJI ĆE DUGO PAMTITI

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 18. studeni 2017. 10:09

Josip Brekalo dugo će pamtiti utakmicu 12. bundesligaškog kola protiv Borussije Dortmund.

Naime, njegov Stuttgart slavio je 2:1 protiv favoriziranog suparnika, a 19-godišnji bivši napadač zagrebačkog Dinama je u 51. minuti zabio pobjednički gol i svoj premijerni u Bundesligi. I to ne bilo kakav.

Samo šest minuta po ulasku u igru uspio se varkom otarasiti suparničkog braniča i onda udarcem kroz noge čak dvojice igrača Borussije zatresti mrežu, Francuza Zagadoua i vratara Bürkija, dok je Schmelzer u pokušaju blokiranja šuta otišao u prazno.

Na internetu je osvanula snimka koja to najbolje otkriva.

Inače, Brekalo je prvi Hrvat koji je zabio gol za Stuttgart u Bundesligi nakon 2005. godine.