25. KOLO HNL-A

Završena je prva utakmica 25. kola Prve HNL. Lokomotiva i Hajduk remizirali su u Kranjčevićevoj 0:0.
Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 17. ožujak 2017. 17:03

LOKOMOTIVA - HAJDUK 0:0

LOKOMOTIVA (3-5-2): Šemper - Kolinger, Majstorović, Rrahmani - Grezda, Majer, Ivanušec (od 75. J. Ćorić -), Šunjić, Rožman (od 60. Bočkaj) - Doležal, Cekici (od 89. Chiquinho)

Trener: Mario Tokić

HAJDUK (4-3-2-1): Stipica - Tudor, Nižić - (od 22. Ismajli), Ćosić, Kvesić - Hamza, Savvas, Bašić (od 60. Ohandza) - Vlašić (od 85. Jefferson), Erceg - Futacs.

Trener: Joan Carrillo

Gledatelja: 2.500

------------------------------------------------------------------------

Hajduk je u odnosu na utakmicu s Rijekom protiv Lokomotive napravio novi korak unatrag, jedino čime trener Joan Carrilo može biti zadovoljan je što mu je momčad osvojila bod nakon što je cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem manje.

Adrian Šemper nije imao nijednu obranu, nisu ga Splićani nijednom na to prisilili. Nije ni Dante Stipica imao puno više posla, ali se istaknuo jednom vrhunskom intervencijom iz 81. minute kada je skinuo udarac Grezde koji je se odbio od Kvesića, a Lokomotiva je i dvaput pogodila gredu.

Lokosi su sada već 399 ligaških minuta bez gola Hajduku, a bila im je ovo šesta uzastopna utakmica koju nisu dobili u petak, u danu u kojem na pogodak čekaju 555 minuta.

Pred 2.000 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici sudio je Vučemilović iz Osijeka.

Hajduk je ostao četvrti sa 43 boda, jednim manje uz utakmicu više od trećeg Osijeka, dok je Lokomotiva sedma sa 25 bodova, jednim manje uz utakmicu više od šeste Istre 1961.