Ronald Gorsic / Hanza Media / Hanza Media
POVEĆALI PREDNOST ISPRED RIJEKE

U utakmici na rubu regularnosti zbog nemoguće lošeg terena i u uvjetima koji su daleko od normalnih Dinamo je nastavio pobjedničku seriju, a Inter svoju poražavajuću (1:3).
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. rujan 2017. 18:33

INTER - DINAMO 1:3 (Šarić 31' / Henriquez 3', Moro 11', Doumbia 55')

INTER (5-3-1-1): Santini - Bosec, Dalić, Grgić, Komorski, Mamić - Šarić, Mazalović, Postonjski (od 75.Haramustek) - Rak (od 61.V.Blažević) - Andrić (od 87.Bencun). Trener: Samir Toplak
DINAMO (4-1-4-1): Livaković - Stojanović, Sigali, Benković, Sosa - Doumbia- Soudani (od 85.Gojak), Antolić, Moro, Olmo (od 73.Lešković) - Henriquez (od 64.Rrahmani ) Trener: Mario Cvitanović

Modri su tako zadržali lijepu prednost na vrhu ljestvice i sada mogu mirno promatrati jadranski derbi, nakon kojeg će vidjeti hoće li nakon četvrtine prvenstva imati još uvjerljviju bodovnu prednost nego što su imali prije ovog kola. Interu pak ostaju muke...

Cvitanovićev plan, njegov "blitzkrieg", upalio je, već nakon 12 minuta Dinamo je vodio s 2:0. Domaćini su bili potpuno zbunjeni, kao da nisu očekivali takav ratnički pohod Modrih u prvim minutama. Za razliku od gostiju, domaćini su krenuli skroz sramežljivo, beskrvno i naoko malodušno.

Činilo se nakon tih početnih minuta da je zaprešićka utakmica riješena, da je priča zatvorena. Međutim, kako je vrijeme odmicalo, kako je teren postajao sve lošiji za igru, Inter je igrao sve bolje. Momci Samira Toplaka s vremenom su postali borbeniji, žešći, tvrđi, agresivniji... Kao da su čekali da prime pogotke pa da se tek onda pokrenu. U tom su razdoblju nad Zaprešićem sijevale munje, udarali gromovi, kiša je počela snažno padati, kao da se nebo spustilo na zemlju.

Na startu druge dionice Inter je probao taktikom kojom ih je Dinamo srušio na startu utakmice. Pokušali su oni što brže pogoditi mrežu Modrih, malo su stisli, ali sve njihove ambicije pokopao je Malijac Doumbija svojim prvijencem za modri klub! Jako se veselio pogotku simpatični Tongo, bilo mu je, očito, jako važno pogoditi mrežu. Nakon tog pogotka Cvitanovićeve momčadi sve je bilo jasno, domaćini više nisu imali snage za povratak.

Kad se igra na terenu kakav je bio u Zaprešiću, onda je bilo kakva analiza sasvim suvišna. Kad lopta zastaje na travnjaku i ne ide onim smjerom u koji je žele poslati igrači, onda je sve daleko do ozbiljnog nogometa. No u takvim se uvjetima mora nešto posebno izdvojiti: Inter i Dinamo u izrazito su teškim, užasnim uvjetima odigrali borbenu, ratničku utakmicu u kojoj su obje momčadi ponudile sve od sebe.