VELIKI DERBI U OSIJEKU

U derbi-susretu 8. kola Prve HNL nogometaši Osijeka su u Gradskom vrtu pobijedili Hajduk s 2:1 golom u posljednjim sekundama susreta. Pogodak odluke zabio je Eros Grezda.
Piše: Jurica RadićObjavljeno: 09. rujan 2017. 14:18

OSIJEK - HAJDUK 2:1 (Nižić 50', Hajradinović 51', Grezda 93')

OSIJEK: Malenica - Šorša, Barać, Škorić, Bočkaj - Mioč, Mudražija - Boban, Hajradinović, Lopa - Ejupi

HAJDUK: Stipica - Juranović, Nižić, Lopez, Memolla - Gentsoglou, Radošević, Barry - Tudor, Erceg - Said

------------------------------------------------------

Osječani su pogotkom Erosa Grezde u 93. minuti pobijedili Hajduk, a pobjeda je tim slađa jer došla nakon vodstva Splićana.

Osječani su u prvom dijelu propustili dvije vrlike prilike - u 24. minuti je Ejupi krenuo sam prema golu Hajduka, a Stipica mu je obranio šut iz blizine, dok je dvije minute kasnije Barač pogodio gredu.

Već na početku drugog dijela Hajduk je poveo nakon što je Zoran Nižić pogodio nakon ubačaj s kuta, a samo minutu Osječani su izjednačili lijepom akcijom koju je golom okončao Haris Hajradinović.

U zadnjim sekundama susreta, kada se očekivao remi, Osijek je izveo brzi protunapad, a Eros Grezda je iskosa s desetak metara potpuno sam donio pobjedu domaćinu.

Sredinom drugog poluvremena isključen je Hajdukov trener Joan Carrillo zbog prigovora sucu.

Osijek je ostao četvrti s 15 bodova, Hajduk ima 16, Rijeka 18, dok Dinamo vodi s 19 bodova i utakmicom manje.

Pred 7000 gledatelja na stadionu u Gradskom vrtu sudio je Mlakar iz Zagreba.