VIDEO/FOTO: RIJEKA SLAVILA U JADRANSKOM DERBIJU Pogledajte kako je sjajni Heber dvaput šokirao tribine Poljuda! Torcida izviždala najveće pojačanje

Piše: HinaObjavljeno: 17. rujan 2017. 10:24

HAJDUK - RIJEKA 0:2 (Heber 24', 58')

HAJDUK (4-3-2-1): Stipica - Juranović, Ismajli, Borja Lopez, Memolla - Savvas, Radošević, Hamza - Tudor, Kožulj (od 46. Ohandza, od 64. Said) - Almeida (od 78. Šehić). TRENER: Joan Carrillo

RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo - Vešović, Župarić, Punčec (od 28. Elez), Zuta - Bradarić (od 86. Pavičić), Maleš - Kvržić, Mišić, Heber - Gavranović (od 70 Puljić). TRENER: Matjaž Kek

---------------------------------------------------------------------------------------------

U derbi susretu 9. kola Prve HNL u Splitu igraju nogometaši Rijeke su slavili protiv Hajduka s 2-0 (1-0) i smanjili zaostatak za vodećim Dinamom.

Prvak Rijeka dobila je u Splitu "Jadranski derbi" i ostala za petama Dinamu, dok je Splićanima s dva gola presudio junak dvoboja Heber.

Iz šansama vrlo siromašnog prvog dijela ističe se maestralan potez Rijekina Brazilca Hebera koji je u 24. minuti ubačaj Žute s desne strane iz teške pozicije vrhom kopačke pretvorio u vrlo atraktivan pogodak. Nakon iznimno mlake i jalove igre u prvom dijelu, Splićani su počeli daleko ofenzivnije i motiviranije u drugom dijelu, no Rijeka je to kaznila drugim golom u 58. minuti.

Veliku pogrešku je napravio branič Lopez kome je loptu oduzeo Mišić, udarac Gavranovića brani Stipica, a Heberu nije bilo teško odbijenu loptu pospremiti u praznu mrežu. U 66. minuti je Prskalo bravurozno obranio udarac Hanze iz slobodnog udarca s 18 metara, a vratar Rijek je obranio i pokušaj glavom Hajdukova pojačanja Huga Almeide u 67. minuti.

Vodi Dinamo s 25 bodova, Rijeka ima 21, a Hajduk i Osijek po 16 bodova.

Pred 20.000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Pajač iz Zeline.

Strijelac: 0-1 Heber (24), 0-2 Heber (58)