LIGA PRVAKA

Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 19. listopad 2016. 13:58

BARCELONA - MANCHESTER CITY 4:0

BARCELONA Stadion Camp Nou. Gledatelja: 94.000. Sudac: Milorad Mažić (Srbija).

STRIJELCI: 1:0 - Messi (17), 2:0 - Messi (61), 3:0 - Messi (69), 4:0 - Neymar (89).

BARCELONA (4-3-3) Ter Stegen - Mascherano, Pique (od 39. Mathieu), Umtiti, Alba (od 10. Digne) - Rakitić, Busquets, Iniesta (od 80. Andre Gomes) - Messi, Suarez, Neymar. TRENER: Luis Enrique.

MANCHESTER CITY (4-3-3) Bravo - Zabalta (od 57. Clichy), Otamendi, Stones, Kolarov - Gündogan (od 79. Agüero), Fernandinho, David Silva - Sterling, De Bruyne, Nolito (od 57. Cabellero). TRENER: Josep Guardiola.

U najzvučnijem susretu 3. kola nogometne Lige prvaka u srijedu Barcelona je na svom Camp Nou s visokih 4-0 (1-0) svladala Manchester City u skupini C.

Briljirao je Lionel Messi koji je postigao prva tri gola na utakmici, u 17., 61. i 69. minuti, da bi konačnih 4-0 postavio Neymar u 89. nedugo nakon što nije iskoristio 11-erac.

Oba sastava utakmicu su završila sa 10 igrača, kod gostiju je u 53. minuti isključen vratar Bravo zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora, dok je u 74. kod domaćih drugi žuti karton dobio Mathieu.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu koja je ostala na vrhu skupine s maksimalnih devet bodova, dok je Manchester City drugi s četiri boda.

----------------------------------------------------------------

CRVENI KARTONI: Bravo (52), Mathieu (73).

Zaslužena pobjeda Barcelone koja je pokazala puno više od Manchester Citya

90+3' - kraj utakmice Barcelone i Manchester Citya

89' - GOOOOOOL!!! Neymar je ispremiješao obranu gostiju i lakoćom matirao Caballera za 4:0

87' - Neymar je pucao 11-erac, ali Caballero sjajno brani. Velika prilika odlazi u nepovrat

82' - velika prilika za Barcelonu. Rakitić je sjajno ubacio za Neymara, ali Brazilac gađa u Caballera iz nepsoredne blizine

74' - crveni karton (drugi žuti) za Jeremya Mathieua nakon starta na Raheemu Sterlingu, snage su poravnate

69' - GOOOOOOOL!!! Lionel Messi po treći put zabija, ovaj put na dodavanje Suareza, to mu je drugi hat-trick u Ligi prvaka ove godine

64' - prilika za Manchester City. De Bruyne je pobjegao i oštro pucao, ali Ter Stegen je na visini zadatka

61' - GOOOOOOL!!! Lionel Messi ponovno para mrežu gostiju, sjajno je naciljao s vrha 16-erca na dodavanje Inieste

54'- Willy Caballero će ući svaki tren, a izlazi Nolito

53' - crveni karton za vratara Manchester Citya Claudija Brava. Čileanac je igrao rukom izvan kaznenog prostora, a sudac nije puno dvojio

51' - prilika za Barcelonu. Umtiti je pokušao glavom nakon kornera, ali zamalo pored gola

46' - počelo je 2. poluvrijeme na Nou Campu

Barcelona ima vodstvo, ali Manchester City može žaliti što nije zabio gol-dva. Gledamo dobar nogomet, situacija je daleko od riješene

45+3' - kraj prvog poluvremena

45+2' - Digne je igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru, sudac je ostao nijem

45' - velika prilika za Barcelonu. Suarez je pucao, a Bravo sjajno brani nogom i odbija u korner

45' - velika prilika za Manchester City. Silva je ubacio iz slobodnog udarca, a Stones iz neposredne blizine puca pored gola

44' - Gundogan je pokušao prebaciti Ter Stegena, lopta je otišla iznad vrata

40' - novi problemi za Španjolce, ozlijedio se Pique, ušao je Mathieu

38' - velika šansa za Manchester City. Gundogan se sjurio u 16-erac, ali fantastično brani Ter Stegen

37' - Silva je poslužio Nolita, a njegov udarac brani Ter Stegen

32' - Rakitić se našao u šansi, ali pucao je glavom pored gola nakon ubačaja Messija

30' - Pique ima problema s ozljedom, Mathieu je poslan na zagrijavanje

17' - GOOOOOOL!!! Lionel Messi je zatresao mrežu nakon velike pogreške u obrani gostiju. Argentinac je predriblao vratara i zabio za vodstvo

9' - Alba nije mogao nastaviti s igrom, zamijenit će ga Digne na lijevom boku

8' - u tijeku je početno ispitivanje snaga

1' - počeo je ogled Barcelone i Manchester Citya

Liga prvaka, 3. kolo:

Skupina A

Arsenal - Ludogorec 6:0 (Sanchez 12', Walcott 42', Oxlade-Chamberlain 47', Ozil 55', 83', 87')

PSG - Basel 3:0 (Di Maria 40', Lucas 62', Cavani 90')

Skupina B

Dinamo Kijev - Benfica 0:2 (Salvio 9', Cervi 55')

Napoli - Bešiktaš 2:3 (Mertens 30', Gabbiadini 69'/Correa 13', Aboubakar 38', 86')

Skupina C

Barcelona - Manchester City 2:0 (Messi 17', 61')

Celtic - Borussia Mönchengladbach 0:2 (Stindl 57', Hahn 77')

Skupina D

Bayern - PSV 4:1 (Muller 13', Kimmich 21', Lewandowski 56', Robben 84'/Narsingh 41')

Rostov - Atletico Madrid 0:1 (Carrasco 62')

21. travanj 2024 22:38