REUTERS/Andrew Yates / REUTERS
PLAYOFF EUROPSKE LIGE

Piše: HinaObjavljeno: 17. kolovoz 2017. 16:33

EVERTON - HAJDUK 2:0 (Keane 30', Lookman 45')

LIVERPOOL Stadion Goodison Park. Gledatelja 40.000. Sudac: Ivan Kružliak. Pomoćnici: Balko i Hančko. Četvrti sudac: Marhefka (svi iz Slovačke). Delegat: Kirchner (Njemačka).

STRIJELCI: 1:0 Keane (30), 2:0 Gueye (44).

EVERTON (4-2-3-1): Pickford – Martina, Keane, Williams, Baines – Gueye, Schneiderlin (od 46. Davies), – Lookman, Klaassen (od 63. Calvert-Lewin), Mirallas, (od 76. Bešić) – Rooney. TRENER: Ronald Koeman.

HAJDUK (4-3-2-1): Stipica – Juranović, Nižić Carbonieri, Memolla – Savvas (od 85. T. Bašić), Radošević, Hamza – Vlašić, Kožulj(od 66. Erceg) – Ohandza (od 66. Said). TRENER: Joan Carrillo.

Žuti kartoni: Schneiderlin (19), Memola (43),Bešić (90)

Crveni kartoni:

---------------------------------------------------------------

Hajduk je izgubio od Evertona s 0-2 te ima male šanse za prolaz uoči uzvrata na Poljudu. Pogotke su za Everton zabili Micahel Keane (30) i Idrissa Gueye (45). Hajduk je očekivano poražen od premijerligaša Evertona, ali je igrom u drugom dijelu, kada su se Englezi i opustili, pokazao da nije slučajno ušao u zadnje pretkolo. Izvrsni engleski vratar James Pickford u drugom je dijelu zaustavio nekoliko opasnih šuteva igrača Hajduka, koji je s Goodison Parka mogao otići i s puno povoljnijim rezultatom te s golom u gostima dočekati velikog suparnika na rasprodanom Poljudu.

Michael Keane GOAL HD - Everton (Eng) 1-0... by riqezi

Everton (Eng) 2-0 Hajduk Split (Cro) 17.08.2017 by Football--Live

Hajduk je posljednje tri sezone ispadao u play-off rundi Europske lige. Splitski sastav su redom izbacivali Dnjipro (0-0, 1-2), Slovan Liberec (0-1, 0-1) i Maccabi Tel Aviv (2-1, 1-2, 3-4-11m).

22. travanj 2024 10:29