REUTERS/Eric Gaillard / REUTERS
UVJERLJIVI LYON

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. rujan 2016. 22:57

Lyon je u 6. kolu francuskog prvenstva uvjerljivo svladao Montpellier na svom travnjaku, a uvjerljiva je bila i Nice protiv AS Monaca u derbiju Azurne obale.

Montepllier je u 8. minuti ostao sa čovjekom manje, a Lyon se zatim razgoropadio i do vrha napunio gostujuću mrežu.

Fekir i Tolisso s uzabili po dva pogotka, a jedan je dodao Cornet pri kraju susreta.

Kod Nice je briljirao Mario Balotelli koji je dvaput matirao hrvatskog reprezentativca Danijela Subašića.

Inače, Subašić je u 84. minuti obranio 11-erac Plei i barem malo samnjio katastrofu AS Monaca.

Prvi od četiri gola Nice je zabila u 17. minuti preko Bayssea, Balotelli je mrežu tresao u 30. i 68. minuti, a Plea je dovršio golijadu u 86. minuti za konačnih 4:0.

Nice sada ima 14 bodova, jedan više od Paris SG-a i Monaca koji drže drugo i treće mjesto na ljestvici.

Lyon je s nova tri boda stigao na sedmo mjesto sa 10 bodova, dok je Montpellier 13. sa šest bodova.

Mateo Pavlović odigrao je svih 90 minuta u 2-1 (1-0) domaćoj pobjedi Angersa protiv Caena za kojega je Ivan Santini igrao do 66. minute.

Angers je sada 10. s devet bodova, a Caen 14. sa šest.