Manchester City
 Reuters/John Sibley / Action Images via Reuters
PREMIER LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 30. rujan 2017. 23:02

Nogometaši Manchester Cityja minimalnom 1-0 (0-0) gostujućom pobjedom protiv Chelseaja na Stamford Bridgeu izjednačili su se s gradskim suparnikom Unitedom na vrhu ljestvice Premier lige, nakon sedam odigranih kola oba sastava imaju po 19 bodova.

Jedini gol na utakmici postigao je Kevin De Bruyne sjajnim udarcem sa 20-ak metara u 67. minuti.

Uniteda je ranije u subotu sigurno sa 4-0 (2-0) pobijedio posljednji Crystal Palace na svom Old Traffordu. United je poveo već u 3. minuti golom Mate, a do poluvremena je Fellaini (35) svojim prvim pogotkom praktički riješio pitanje pobjednika. Fellaini (48) se početkom nastavka još jednom upisao u strijelce, a konačnih 4-0 postavio je Lukaku (86) koji je tako nastavio sa serijom pogodaka u svakom prvenstvenom kolu od početka sezone.

City i United sada imaju po 19 bodova, pet više od trećeg Tottenham Hotspura koji se sa 4-0 (3-0) deklasirao novaka u ligi Huddersfield Town. Dvoboj je bio gotov nakon samo 20-ak minuta jer su gosti s dva gola Kanea (9, 24) i jednim Daviesa (16) poveli sa 3-0. Konačni rezultat postavio je Sissoko (90+1).

--------------------------------------------------------------------------

REZULTATI 7. KOLA:

Huddersfield Town - Tottenham Hotspur 0-4 (Kane 9, 24, Davies 16, Sissoko 90+1)

West Ham United - Swansea City 1-0 (Sakho 89)

Manchester United - Crystal Palace 4-0 (Mata 3, Fellaini 35, 48, Lukaku 86)

Bournemouth - Leicester City 0-0

Stoke City - Southampton 2-1 (Biram Diouf 40, Crouch 85 / Yoshida 75)

West Bromwich Albion - Watford 2-2 (Rondon 18, Evans 21 / Doucoure 37, Richarlison 90+5)

Chelsea - Manchester City 0-1 (De Bruyne 67)