Zlatan Ibrahimović
 Reuters/Carl Recine / Action Images via Reuters
PREMIER LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 18. studeni 2017. 19:36

U derbiju 12. kolu Premier lige Arsenal je u subotu svladao Tottenham sa 2-0, a vodeći Manchester City je u gostima slavio protiv Leicestera, također sa 2-0.

Oba pogotka "topnici" su postigli u završnici prvog poluvremena, i oba uz veliku pomoć linijskog suca jer su golovima prethodila zaleđa. Arsenal je poveo u 36. minuti kada je Shkodran Mustafi glavom zatresao sam desni kut nemoćnog Llorisa, no linijski sudac nije primijetio kako je prilikom Ozilova centaršuta domaći stoper bio u zaleđu za nekoliko centimetara.

Samo pet minuta kasnije Alexis Sanchez je povisio na 2-0 nakon prodora po desnom krilu i odličnog dodavanja Lacazettea. Ipak, niti taj pogodak nije trebao biti priznat, jer je Lacazette također za nekoliko centimetara bio u zaleđu u trenutku kada je lopta bila upućena prema njemu.

Vodeći Manchester City je u gostima svladao Leicester sa 2-0, a strijelci su bili Gabriel Jesus (45) i Kevin De Bruyne (49). I Chelsea je slavio u gostima, svladavši West Bromwich Albion sa 4-0.

Liverpool je dobio Southampton sa 3-0, a Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za "redse". Dvotruki strijelac za Liverpool bio je Mohamed Salah (31, 41), a jedan pogodak zabio je Philippe Coutinho (68).

Crystal Palace i Everton odigrali su 2-2, a Nikole Vlašića nije bio u sastavu Evertona.

U posljednjem susretu subotnjeg programa 12. kola Premier lige Manchester United je na domaćem terenu svladao Newcastle sa 4-1, a nakon duže pauze zbog ozljede koljena ponovno je za United zaigrao Zlatan Ibrahimović, koji je u igru ušao u 77. minuti.

Gosti su poveli u 14. minuti pogotkom Dwighta Gaylea, ali "crveni vragovi" su uspjeli napraviti preokret zahvaljujući golovima Martiala (37), Smallinga (45+1), Paula Pogbe (54) i Lukakua (70).