Alex Caparros/Getty Images
NAJVEĆI DERBI

OTKRIVAMO UČINAK HRVATA U EL CLASICU, MODRIĆ VS RAKITIĆ Tko će večeras slaviti, a koga će se morati tješiti?

Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 23. travanj 2017. 18:05

Jedanaest nastupa i dvije asistencije, to je učinak Luke Modrića u derbijima s Barcelonom. Osam ih je bilo u La Ligi, u tim utakmicama Real je ostvario tri pobjede, jedan remi i četiri poraza.

Prvu asistenciju je upisao u svom prvom El Clasicu 2013. kad u asistirao Ramosu za pobjedu 2:1, a drugu u ovoj sezoni, kada je na Campu Nouu u 90. minuti istom igraču asistirao za izjednačujućih 1:1.

Ivan Rakitić sudjelovao je u pet El Clasica, svih pet u sklopu prvenstva, u kojima je njegova momčad ostvarila dvije pobjede, dva poraza i jedan remi.

Zanimljivo je da je hrvatski veznjak počeo četiri utakmice, u svakoj je zamijenjen u drugom poluvremenu, dok je u jednoj ušao u nastavku. U sezoni 2015/16. Rakitić je bio asistent za Piqueov vodeći pogodak na Campu Nou, ali je taj susret Barcelona izgubila rezultatom 1:2.

19. travanj 2024 06:51