REUTERS/Albert Gea
33. KOLO PRIMERE

Piše: HinaObjavljeno: 23. travanj 2017. 00:41

U posljednjem subotnjem dvoboju 33. kola španjolskog nogometnog prvenstva madridski Atletico je kao gost svladao Espanyol sa 1-0.

Pogodak za 20. pobjedu Atletica postigao je francuski napadač Antoine Griezmann, što mu je 16. pogodak u prvenstvu.

Atletico je sa 68 bodova na trećem mjestu i zadržao je tri boda prednosti u odnosu na četvrtoplasiranu Sevillu. Vodeći Real Madrid (75 bodova) u nedjelju (20.45 sati) dočekuje drugoplasiranu Barcelonu (72 boda) u El Clasicu, u kojem Katalonci hvataju posljednju mogućnost priključka. Naime, osim što zaostaju tri boda za Realom, "kraljevski klub" ima i utakmicu manje.

Nogometaši Sporting Gijona osvojili su samo jedan bod na gostovanju kod posljednjeplasirane Osasune odigravši 2-2, a domaća momčad je do 79. minute imala čak dva pogotka prednosti.

Hrvatski reprezentativac Duje Čop asistirao je Castru kod izjednačujućeg pogotka za Sportinga u 81. minuti, a prethodno je Canella u 79. smanjio zaostatak gostiju. Osasuna je povela u 19. minuti autogolom Merea, a u 72. minuti je za 2-0 strijelac bio Kenan Kodro.

S obzirom da je Villarreal sa 2-1 svladao Leganes, Gijon je imao priliku smanjiti zaostatak za Leganesom na samo dva boda. Ovako je Gijon još uvijek na velika četiri boda od mogućeg spasa i izlaska iz zone ispadanja.