ANDREA COMAS / REUTERS
SLAVLJE KRALJEVA

Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 28. kolovoz 2016. 00:14

Vratar Sergio Alvarez poklonio je Realu tri šanse, triput su pogodili okvir gola (Modrić, Bale i Morata), ali Celtu su svladali tek pogotkom Kroosa u 82. minuti 2:1. Kad se činilo da će već u drugom kolu Primere Kraljevski klub napraviti prvi kiks.

Luka Modrić ušao je u utakmicu kakvog ga rijetko viđamo. Povlačio je kao Doc Holliday, njegovi "meci" bili su najbolji nogometni sadržaj u prvih 45 minuta. Prvog je Sergio Alvarez obranio, drugi je zatresao gredu, treći jer golman opet zaustavio. U letu. Modrić je otpustio kočnice, svjestan da nema Cristiana Ronalda preuzeo je lidersku rolu, ali Luka je dugo igrao sam, homogena Celta zakrčila im je putove prema vratima i relativno sigurno održavala 0:0.

Čak je i prijetila, Bongonda je iznenadio i nadmudrio Carvajala i sjurio se prema vratima, no Belgijanac je samo naljutio Šveđanina Guidettija kojeg je uskratio za pas pucavši sam i to netočno. Još niz puta gosti su opasno ulazili u kazneni prostor i komplicirali, kao da su se htjeli ušetati s loptom u vrata, redovno bi zadnji pas bio zamalo neprecizan.

U 60. minuti Alvarez je treći put loše ispucao loptu, i treći je put došla do Modrića, njegovo dodavanje Asensio nije zabio, no Morata se našao tamo i sa deset metara pogodio mrežu. U 67. minuti Orellana je sa dvadesetak metara izvrsnim udarcem poravnao. Zinedine Zidane izvadio je 69. minuti Modrića i uveo Jamesa Rodrigueza, krenulo se spuštenog garda, udaralo na obje strane, Pape Cheikh je vodio kontru za koju se činilo da će presuditi Realu, no mladić se spetljao, a Toni Kroos u 82. minuti zabio za 2:1.

Zidane je uveo i Lucasa Vazqueza i debitantski napadača Mariana Diaza, regrutiranog iz B momčadi. Matea Kovačića ovaj je put ostavio na klupi. Real nije bio uvjerljiv, ali Celta je još jednom ostala bez pozitivnog rezultata na Bernabeu.