VILLARREAL, SPAIN - FEBRUARY 26: Luka Modric of Real Madrid reacts during the La Liga match between Villarreal CF and Real Madrid at Estadio de la Ceramica on February 26, 2017 in Villarreal, Spain. (Photo by Fotopress/Getty Images)
Fotopress/Getty Images

UZROCI REALOVOG PORAZA

• Sportske Novosti

• 29.10.2017. u 21:33

• Nogometaši Reala vraćaju se u Madrid pognute glave nakon šokantnog poraza u Gironi. Iako je susret održan dva dana nakon proglašenja katalonske nevisnosti označen utakmicom visokom rizika, sve je prošlo bez incidenata, ali i s teškim sportskim posljedicama za realovce.

Modrić i društvo su su srcu Katalonije izgubili 2:1 i to u trenutno najjačem sastavu, ozlijedio im se važan kotačić obrane Raphael Varane, a pogled na tablicu govori sve - novi prvoligaš, mala Girona gurnula je moćnog prvaka Europe i Španjolske na osam bodova zaostatka u odnosu na vodeću Barcelonu.

Da stvar za goste u današnjoj utakmici bude još gora, pobjednički gol Portua postignut je iz zaleđa. Jasno to pokazuje ponovljena snimka, iako treba reći da sudac nije imao nimalo lagan posao u toj situaciji.

Navodeći uzroke bolnog Realovog poraza, portal ManagingMadrid izdvojio je nekoliko ključnih razloga.

"Real od početka utakmice nije dobro izgledao, iako je poveo u 12. minuti. Girona je igračima Reala stvarala velike probleme visokim presingom, pa su tako gostujući igrači u prve 22. minute čak šest puta pogrešno dodali loptu u sredini terena, zbog čega su domaći često opasno prijetili iz kontri. Igrači Girone su i ranije mogli zabiti gol, dvaput su u prvom poluvremenu pogađali vratnicu. Real je ostavljao previše mjesta u sredini terena, a razlog tome je i netipično loša partija Luke Modrića koji je griješio u predaji više nego inače. Sredinom drugog dijela imao je 7 posto manje točnih dodavanja od svog prosjeka", stoji u analizi utakmice uz dva važna dodatka - ozljeda Varanea i gol iz zaleđa.

"Gol iz zaleđa je posebna priča, ali padu Reala u drugom poluvremenu najviše je pridonijela ozljeda Varanea koji je ključ Realove igre u obrani. Njegov se izostanak itekako osjetio u drugom poluvremenu".

Iako Real sada zaostaje čak osam bodova za Barcelonom, Zinedine Zidane se ne predaje:

"Znamo da se možemo vratiti u igru za naslov. Vratit ćemo se u pravu formu, drugi klubovi će napraviti ovakve greške. Nismo izgubili borbu za naslov, nismo čak ni igrali posebno loše. Igrači su se trudili i ja sam nesretan jer se taj trud nije isplatio", utješio je svoje igrače slavni Francuz.