REUTERS/Javier Barbancho
DERBI KOLA

U posljednjoj utakmici 2. kola Primere Real Madrid je na Santiago Bernabeuu remizirao s Valencijom odigravši 2:2.
Piše: HinaObjavljeno: 28. kolovoz 2017. 02:13

Real je u susret ušao kao ogroman favorit i ovaj remi veliko je iznenađenje.

Real je rano poveo, krasnim golom Marca Asensija iz 10. minute, ali već osam minuta kasnije Carlos Soler zabija za 1:1.

Real je napadao i napadao, Karim Benzema se posebno ispromašivao, a onda je u 77. minuti Geoffrey Kondogbia zabio za vodstvo Valencije šokiravši cijeli stadion.

Asensio je u 83. minuti iz slobodnjaka zabio svoj drugi gol na susretu za 2:2 i krenuo je juriš na vrata Valencije.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Benzema je pogodio vratnicu, a rezultat se nije promijenio.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, dok je Mateo Kovačić ušao u igru početkom drugog dijela.

U nedjelju su odigrane još tri susreta i u sva tri ogleda slavili su gosti rezultatom 1-0. Sevilla je bila bolja od Getafea, Leganes je porazio Espanyol, dok je Athletic Bilbao pobijedio Eibar.

Na ljestvici vode Real Sociedad, Barcelona i Leganes sa po šest bodova, dok Real Madrid, Atletico Madrid, Valencija, Girona, Levante i Sevilla imaju po četiri boda.

REZULTATI:

Real Madrid - Valencia 2-2 (Asensio 10, 83 / Soler 18, Kondogbia 77)

Getafe - Sevilla 0-1 (Ganso 84)

Espanyol - Leganes 0-1 (Mantovani 28)

Eibar - Athletic Bilbao 0-1 (Aduriz 38)

U subotu:

Las Palmas - Atletico M. 1-5 (Calleri 58 / Correa 3, Carrasco 5, Koke 62,75, Partey 88)

Levante - Deportivo 2-2 (Bardhi 34, Ivi 83-11m / Cartabia 4, Sidnei 31)

Girona - Malaga 1-0 (Alcala 28)

Alaves - Barcelona 0-2 (Messi 55, 66)