REUTERS
SVE SE OKRENULO U JEDNOJ VEČERI

U susretu 'hrvatske' I skupine kvalifikacija za SP nogometaši Turske su na neutralnome terenu u Skadru pobijedili Kosovo s 4:1.
Piše: HinaObjavljeno: 12. lipanj 2017. 01:14

Turci su očekivano lako slavili protiv Kosova, koji je u 22. minuti preko igrača Lokomotive Amira Rrahmanija uspio poravnati na 1-1, no Kosovari nisu uspjeli izdržati pritisak kvalitetnijih Turaka.

Pogotke su za Turke zabili Volkan Sen (7), Cengiz Under (31), Burak Yilmaz (61) i Ozan Tufan (82).

Donosimo sažetak utakmice.

Ukrajinski nogometaši pobijedili su u Tampereu Finsku s 2-1 te ostali u utrci za vodećom Hrvatskom. Ukrajinci su teškom mukom slavili protiv Finaca, koji su bili bolji u prvom dijelu koje je okončano bez golova U 51. minuti Ukrajina je povela pogotkom Jevhena Konopljanke, koji je s dva metra ubacio loptu u praznu mrežu nakon što je finski vratar Hradecky obranio šut Malinovskog.

Goal

U 72. minuti izjednačio je Joel Pohjanpalo, koji je glavom svladao Pjatova iz odbijanca nakon što je branič gostiju Rakitskij uzdrmao gredu svog gola. Finsko veselje nije dugo trajalo, u 75. minuti Artem Besjedin je glavom pogodio mrežu domaćih za pobjedu. U ovoj skupini je večeras Island pobijedio Hrvatsku s 1-0.

Vode Hrvatska i Island s po 13 bodova, a Ukrajina i Turska imaju po 11 bodova.

SKUPINA D

Irska - Austrija 1-1 (Jonathan Walters 85/Martin Hinteregger 32)

Moldavija - Gruzija 2-2 (Radu Ginsari 15, Alexandru Dedovs 36/Giorgi Merebašvili 65, Valeri Kazaišvili 70)

Srbija - Wales 1-1 (Aleksandar Mitrović 74/Aaron Ramsey 35pen)