Valerio Pennicino/Getty Images / Getty Images
POKAZAO SAV SVOJ TALENT

Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 27. kolovoz 2016. 22:14

Marko Pjace debitirao je za Juventus u Serie A, u minimalnoj pobjedi nad Lazijom u Rimu 1:0. U tih pet minuta stigao je "polomiti kralježnicu" Rumunju Raduu i šutirati, ali Marchetti je obranio. Njegova klasa itekako će dobro doći Staroj dami.

Za start je kod Juventusa impresionirao jedni sastav klupe: Higuain, Evra, Hernanes, Pjaca, Pjanić, Rugani, Lichtsteiner... Igrački, u prvom poluvremenu zaintrigirao je jedan šut Asamoaha kojeg je Marchetti skinuo i duga pregovaranja Danija Alvesa i Dybale tko je od njih dvojice pozvaniji izvoditi slobodnjake.

Juventusov nogomet još je krut, s veznim redom Khedira, Lemina, Asamoah taktički uredan, radno disponiran, ali kreativno limitiran, pravu inspiraciju donosi jedino Dybala.

U 57. minuti počela je zanimljivija utakmica. Alex Sandro izvrsnom loptom našao je Marija Mandžukića koji je čak stajao u laganom zaleđu, no udarac sa 12-13 metara išao je u vratara, u nastavku akcije Dybala je tukao kraj lijeve vratnice. Pridodao se šutom Khedira, da bi u 66. minuti Massimiliano Allegri izvadio Mandžukića i uveo Higuaina. I u prvom napadu gol za 0:1 - Dybala je dubinskom loptom našao Samija Khediru koji se oslobađa Biglije i sa desetak metara matirao golmana.

Juventus igra svoj standardni nogomet u rasporedu 3-5-2, obrana je čvrsta i sigurana, a iako ofenzivnu fizionomiju još traži, uostalom Higuain nije došao dovoljno spreman i treba mu nešto vremena da bude fit za 90 minuta, jasno je da mu nema ravna u Italiji. Startne pobjede nad Fiorentinom i Lazijom tome idu u prilog. Za razliku od lani kad je ušao u Serie A loše i našao se u golemom zaostatku, koji je kasnije glatko nadoknadio i nadmašio rivale, čini se da u ovoj neće mati većih stresova. Dinamo ionako zna da će sve što eventualno napravi biti fantastično.

Mandžukić, osim spomenute situacije, nije bio opasan, ostao je "zaključan" među stoperima Lazija.

Domaćin se trgao ne bi li spasio bod, najbliži da im ga gurne u ruke našao se Gabarron petnestak minuta prije kraja, ali tukao je sa desetak metara iznad gola. Ivan Vargić je ostao na klupi.

Nogometaši Napolija u sjajnom su dvoboju 2. kola Serie A pobijedili Milan 4-2 ostvarivši prvu pobjedu sezone.

Napoli je vodio 2-0, Milan je potom u izjednačio, da bi domaćin do kraja susreta zabio još dva gola za slavlje.

Junaci u Napolijevoj pobjedi bili su Poljak Arkadiusz Milik i Španjolac Jose Callejon. Poljak je zabio prva dva gola na utakmici u 18. i 33. minuti, a Callejon druga dva (74, 90+4), te bio asistent za drugi gol. Strijelci za Milan bili su Mbaye Niang (51) i Suso (55). Gosti su utakmicu završili s dva igrača manje. U 75. minuti je isključen Slovak Juraj Kucka, a dvije minute prije kraja i Niang.