Ivan Jurić
 Maurizio Lagana/Getty Images
SERIE A

Piše: HinaObjavljeno: 29. kolovoz 2016. 01:14

Hrvatski napadač Stipe Perica bio je strijelac za Udinese u 2-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Empolija u 2. kolu talijanskog prvenstva, on je u petoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Perica je u igru ušao u 64. minuti, dok je Andrija Balić odgledao pobjedu svojih suigrača s klupe. Inače, Udinese je poveo već u 3. minuti preko Felipea.

Hrvoje Milić i Nikola Kalinić odigrali su svih 90 minuta, dok je Milan Badelj u igru ušao već u 8. minuti umjesto ozlijeđenog Vecina u minimalnoj 1-0 (1-0) domaćoj pobjedi Fiorentine protiv Chieva. Strijelac jedinog gola bio je Sanchez (28)

Inter je na svom terenu odigrao skromnih 1-1 (0-0) protiv Palerma. Gosti su poveli golom Rispolija (48), a izjednačio je Icardi (72).

Josip Posavec branio je svih 90 minuta za Palermo, dok je Ivan Perišić igrao za Inter do 68. minute. Marcelo Brozović ostao je na klupi Intera, kao i Mato Jajalo na klupi Palerma.

Mario Budimir je u 2-1 (2-1) domaćoj pobjedi Sampdorije protiv Atalante sudjelovao od 74. minute.

Genoa hrvatskog trenera Ivana Jurića je kao gost u Pescari svladala njegov prošlosezonski klub Crotone sa 3-1 (0-1).

Nakon dva kola po maksimalnih šest bodova imaju Genoa, Juventus, Sampdoria i Sassuolo, ali je Jurićeva Genoa prva zbog najbolje gol razlike.