Soccer Football - 2018 World Cup Qualifications - Europe - Sweden vs Italy - Friends Arena, Stockholm, Sweden - November 10, 2017 Swedens Jakob Johansson celebrates scoring their first goal with team mates REUTERS/Kai Pfaffenbach - RC1E35709160

Kai Pfaffenbach

DOKVALIFIKACIJE ZA RUSIJU

• Hina

• 10.11.2017. u 23:15

• U prvom dvoboju dodatnih europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018 u Solni švedski nogometaši su slavili protiv Italije 1-0.

Šveđani su uspjeli doći kod do minimalne pobjede pa četverostrukog svjetskog prvaka Italiju čeka teška zadaća u ponedjeljak u uzvratu u Milanu.

Prvo poluvrijeme utakmice u Solni ponudilo je oprezan nogomet, pa je prvi udarac u okvir vrata uopće uputio Talijan Candreva tek u 48. minuti utakmice. Talijani su više napadali u drugom dijelu, no prva je ipak zabila Švedska. U 60. minuti udarac Jakoba Johanssona odbio se od Danielea De Rossija, a lopta je prevarila Gianluigia Buffona i ušla u mrežu. Matteo Darmian je u 71. minuti pogodio vratnicu, a do kraja je čvrsta švedska obrana izdržala sve talijanske nalete. Bila je ovo i prva pobjeda nad Italijom nakon 1998. godine.

Rezultati dodatnih kvalifikacija:

HRVATSKA - Grčka   4-1 (Modrić 13-11m, Kalinić 19, Perišić 33, Kramarić 49 / Papastathopoulos 30)

Sj. Irska - Švicarska  0-1 (Rodriguez 58-11m)