Screenshot: Reddit
BRAZIL PRVI IZBORIO SP

Piše: HinaObjavljeno: 29. ožujak 2017. 10:25

Nogometna reprezentacija Brazila sinoćnjom je 3:0 pobjedom protiv Paragvaja u Sao Paulu osigurala i matematički nastup na SP-u u Rusiji.

Golove za Brazilce zabili su Philippe Coutinho (34'), Neymar (63') i Marcelo (86'), a Neymarov gol posebna je priča. Naime, Barcelonina zvijezda sjurila se sa svoje polovice, s nekih 70 metara udaljenosti od suparničkog gola, predriblao i pretrčao dvojicu suparnika, pa kasnije između trojice našao put do mreže. Majstorija u stilu Diega Maradone.

Brazil sada ima 33 boda, devet više od druge Kolumbije, 10 od trećeg Urugvaja i četvrtog Čilea, a 11 od pete Argentine. No, kako u sljedećem kolu igraju Urugvaj - Argentina jasno je kako barem jedna od te dvije reprezentacije više ne može dostići Brazil.

Peterostruki svjetski prvaci Brazilci jedini su nastupili na svim dosadašnjim svjetskim prvenstvima,a bila je to njihova osma uzastopna pobjeda u ovim kvalifikacijama.

Argentina je pak bez Lionela Messija izgubila na gostovanju kod Bolivije s 2:0. U La Pazu na utakmici preko 3600 metara nadmorske visine 'Gaučosi' su imali po tradiciji ogromnih problema s hvatanjem kisika. Strijelci za Boliviju bili su Juan Carlos Arce u 31. i Marcelo Moreno u 52. minuti, a Argentina se nalazi na petom mjestu južnoameričkih kvalifikacija i sljedeće tri utakmice igra bez kažnjenog Messija.

U velike probleme zapao je i Urugvaj drugim uzastopnim porazom, ovoga puta u Limi gdje je domaći Peru preokretom stigao do pobjede 2-1 (1-1). Urugvaj je poveo preko Sancheza (30), ali vrlo brzo poravnao je Guerrero (35), dok je u nastavku domaće navijače razveselio Flores (62). Urugvaj je sada treći, ali sa samo bodom više od pete Argentine, dok je Peru sedmi sa 18 bodova.

Važnu pobjedu ostvarila je Kolumbija koja je u Quitu nadigrala domaći Ekvador sa 2-0 (2-0). Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu kada su se u strijelce upisali James Rodriguez (20) i Cuadrado (34). Kolumbija je sada druga sa 24 boda, dok je Ekvador šesti sa 20.

Aktualni prvak Južne Amerike Čile rutinski je sa 3-1 (3-0) u Santiagu svladao najslabiju reprezentaciju svog kontinenta Venezuelu. Već na polovini prvog poluvremena bilo je 3-0 golovima Sancheza (4), Paredesa (7) i Vargasa (22), da bi počasni pogodak za goste postigao Rondon (63). Četvrti Čile sada ima 23 boda, dok je Venezuela ostala na 6.