Reuters / Lee Smith Livepic
ZA NASLOV PROTIV ABERDEENA

Piše: HinaObjavljeno: 23. travanj 2017. 17:34

Nogometaši Celtica izborili su plasman u finale škotskog Kupa nakon što su na Hampden Parku pobijedili najvećeg rivala Rangers 2-0.

Golove za pobjedu postigli su Callum McGregor u 11. i Scott Sinclair u 51. minuti iz jedanaesterca.

Jozo Šimunović je odigrao cijeli susret za Celtic, a u 78. minuti je dobio žuti karton.

Celtic je ove sezone bio bolji od Rangersa i u polufinalu Liga kupa kada je pobijedio 1-0. Kasnije je u finalu slavio protiv Aberdeena 3-0.

Callum McGregor Fantastic Goal vs Rangers (1-0) by wfproductions

Isti suparnici igrat će i u finalu Kupa jer je Aberdeena u drugom polufinalu u subotu pobijedio drugoligaša Hibernian 3-2. Strijelci za Aberdeen bili su Adam Rooney (1), Ryan Christie (25) i Darren McGregor (85-ag), dok su golove za Hibernian zabili Grant Holt (36) i Dylan McGeouch (60).

2-0 Scott Sinclair Goal HD - Celtic vs Rangers... by amgad-gogo

Finala kupa je 27. svibnja na Hampden Parku.

Celtic je već odavno osigurao i naslov prvaka, pa ima priliku osvojiti trostruku krunu.

16. travanj 2024 10:24