CROPIX
POLUFINALE KUPA HRVATSKE

Nogometaši Dinama slavili su u prvom susretu polufinala Hrvatskog kupa u Maksimiru protiv RNK Splita s uvjerljivih 6-0 i te će uzvrat 14. ožujka na Parku Mladeži biti samo formalnost.
Piše: HinaObjavljeno: 01. ožujak 2017. 11:54

DINAMO - SPLIT 6:0 (Ćorić 26', 78', Hodžić 37', 51', 66', 81'(11m))

DINAMO: Zagorac - Stojanović, Lešković, Schildenfeld, Pivarić - Machado (od 46. Pavičić ), Antolić - Guilherme (od 72. Fiolić), Sammir (od 62. Gojak), Ćorić - Hodžić

Trener: Ivajlo Petev.

SPLIT: Kukić - Jurendić, Dupovac, Mikulić, Merajić - Jakić, Vuković - Roglić, Pavlovski (od 60. Boljat), Kapetanović (od 57. Pešić) - Ugrina (od 72. Jovanović -).

Trener: Bruno Akrapović.

-----------------------------------------------------------------------------

Pogotke su za Dinamo postigli Ante Ćorić (26, 78) i Armin Hodžić (37, 51, 66, 81pen).

Zagrebački sastav se iznimno lako "obračunao" sa Splitom u prvoj utakmici polufinala Kupa s četiri gola Hodžića i dva Ćorića, dok Splićani gotovo da nisu ozbiljnije zaprijetili vrataru Danijelu Zagorcu, koji je nakon deset godina provedenih na golu RNK Splita debitirao za Dinamo.

Dinamo je poveo u 26. minuti iz dvojbene situacije jer je Ante Ćorić zabio iz zaleđa na dodavanje Antolića, a u 37. minuti na 2-0 je povećao Hodžić na dodavanje mladog Brazilca Guilhermea,koji je odigrao svoju prvu utakmicu za hrvatskog prvaka.

U 51. minuti je Guilherme s 30 metara pogodio gredu, a odbijenu loptu je branič Splita Jurendić pokušao prsima spustiti za svog vratara Kukića, no nije vidio Hodžića koji je prvi došao do lopte i pogodio za 3-0.

Hodžić je došao do "hat-tricka" u 66. minuti kada je pogodio glavom na asistenciju Guilhermea. U 78. minuti Ćorić je uz pomoć vratnice zabio za 5-0, a u 81. minuti dosuđen je kazneni udarac za Dinamo, kojeg je realizirao junak utakmice Hodžić za svoj četvrti gol na utakmici za konačnih 6-0.

U drugom polufinalu kasnije u srijedu igraju Rijeka i Osijek.

19. travanj 2024 09:41