Ibekwe i Bogdanović
 REUTERS/Charlie Neibergall
TO NISMO OČEKIVALI

KAKAV ŠOK ZA KOŠARKAŠE Hrvatska izgubila od Nigerije i ugrozila plasman u četvrtfinale!

Piše: HinaObjavljeno: 14. kolovoz 2016. 07:49

HRVATSKA - NIGERIJA 76-90 (28-21, 11-22, 17-27, 20-20)

Carioca Arena 1

HRVATSKA: Babić 8, Krušlin, Stipčević, Simon 2, Hezonja 5, Šarić 7, Ukić 10, Planinić 9, Bilan 7, Šakić, Arapović, Bogdanović 28

NIGERIJA: Uzoh 2, Umeh 19, Diogu 10, Ere 14, Akognon 18, Oguchi 3, Okoye, Ogide 2, Gbinije 8, Lawal, Aminu 13, Ibekwe 1

SUCI: Anderson (SAD), Javor (Slovenija) i Beker (Australija).

-------------------------------------------------------------

Hrvatski košarkaši doživjeli su i drugi poraz na olimpijskom turniru u Rio de Janeiru, gdje ih je u 4. kolu skupine B svladala Nigerija s 90-76 (21-28, 22-11, 27-17, 20-20) i tako stigla do prve pobjede, a izabranici Aleksandra Petrovića kompromitirali su pobjede ostvarene nad Španjolskom i Brazilom, no još uvijek imaju izglede plasirati se u četvrtfinale.

Hrvatska je dobro odigrala tek prvu četvrtinu nakon koje je vodila 28-21. Nigerija je već na poluvremenu vodila 43-39, a u 30. minuti imala čak 17 koševa prednosti (70-53). Hrvatska se približila u 36. minuti na tri koša zaostatka (71-74), ali su Nigerijci u završnici uspjeli ostvariti zasluženu pobjedu 90-76.

Bojan Bogdanović je ubacio 28 koševa, a Roko Ukić 10. Nigerijci su pogodili 17 trica. Umeh je s 19 koševa bio najbolji strijelac kod pobjednika, Akogon je ubacio 18.

U prvoj utakmici 4. kola u skupini B Argentina je u dva produžetka svladala Brazil sa 111-107, a Španjolska s nevjerojatnih 109-59 nadigrala dosad neporaženu Litvu.

2016 Rio Olympics - Basketball - Preliminary - Men's Preliminary Round Group B Croatia v Nigeria - Carioca Arena 1 - Rio de Janeiro, Brazil - 13/08/2016. Ben Uzoh (NGR) of Nigeria and Zeljko Sakic (CRO) of Croatia in action as Darko Planinic (CRO) of Croatia watches. REUTERS/Jim Young FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS.
REUTERS/Jim Young
Uzoh i Šakić

U posljednjem kolu Hrvatska će protiv Litve tražiti pobjedu kojom bi potvrdila prolaz u četvrtfinale, a može proći kao četvrtoplasirana i ako Brazil svlada Nigeriju.

Argentina i Litva su osigurale plasman u četvrtfinale, ostale četiri reprezentacije konkuriraju za preostala dva mjesta.