LIGA PRVAKA
Ranieri i Inter, uoči Marseillea, pod strašnim pritiskom nakon 5 poraza u 6 utakmica
-
Claudio Ranieri
AFP PHOTO
Marseilleov niz bez poraza traje od 23. studenoga 2011. godine kada je kod kuće poražen od grčkog Olympiacosa. Tri mjeseca kasnije Marseille je potpuno drugačija momčad, družina koju s pravom treba respektirati.
Prošlog vikenda momčad Didiera Deschampsa se, doduše, nije proslavila, kod kuće je s Valenciennesom odigrala samo 1:1. No očito je da su igrači u mislima već bili na ovom dvoboju. Dobre vijesti za Deschampsa su oporavak Gignaca i Diarre, no i dalje nema Mbije. Posebno će mu nedostajati najbolji napadač Remy, koji se ozlijedio prošlog tjedna i mora propustiti ovaj dvoboj. Njega će u napadu zamijeniti Brandao.
- Izostanak Remyja me ne plaši, to je jednostavno realnost, ali istina je da bi s njim u momčadi bili jači. Što se tiče suparnika, siguran sam da vrijednost Intera nije onakva kakva je bila u posljednjih pet utakmica. To je momčad koja ima sjajne igrače, devetoricu koja su startala u finalu Lige prvaka 2010. protiv Bayerna. Prošle godine smo u ovoj fazi natjecanja ispali od Manchester Uniteda, sada to želimo izbjeći. U Ligi prvaka najvažnije je iskustvo, a Interovo je ogromno. Inter je favorit u ovom dvoboju, a za nas je vrlo važno da zabijemo pogodak - kazao je Deschamps.
Sedmoplasirana momčad Serie A prolazi kroz veliku krizu igre i rezultata. Kada se mislilo da je Inter pobjedama nad Milanom i Lazijom ponovno krenuo ka vrhu, dogodila se serija od pet poraza u posljednjih šest susreta. U tih pet poraza Inter nije postigao niti jedan gol, a posebno bolni su domaći porazi od slabašnih Novare i Bologne. Obrana Intera djeluje konfuzno kao pod Gasperinijem na početku sezone, a u napadu Sneijder i društvo pokazuju zavidnu razinu nepreciznosti. Ranieri je pod strašnim pritiskom pred gostovanje u Marseilleu, a talijanski mediji već naveliko govore o njegovim mogućim nasljednicima na klupi Intera. U obranu trenera stao je Diego Forlan, urugvajski napadač koji napokon može pomoći Interu u Ligi prvaka nakon što nije imao pravo nastupa u natjecanju po skupinama:
- Ranieri je velik trener. Igrao sam protiv njegovih momčadi mnogo puta u Engleskoj i Španjolskoj i uvijek sam ga poštovao. Vodio je velike momčadi i to što me sada trenira smatram pravom privilegijom. Siguran sam da se Inter može vratiti igri kakvu smo imali tijekom sedam uzastopnih prvenstvenih pobjeda. Nedostajala mi je Liga prvaka i sretan sam što ponovno mogu igrati. Sada moramo razmišljati samo o Marseilleu, te kako ih proći.
Ranieri bi se u Marseilleu mogao vratiti 4-4-2 taktici, što bi moglo značiti ostavljanje najboljeg igrača Sneijdera na klupi. U momčad se vraćaju Milito i Samuel, no očekuje se da će Milito susret započeti na klupi jer je gripa ostavila traga na njemu. Napad Intera trebali bi predvoditi Forlan i Pazzini.







FACEBOOK KOMENTARI