FRANCUSKA
Remi PSG-a i Bordeauxa
-
AFP
Status "crnog mačka" po zvijezdama krcatu momčad Carla Ancelottija ponovno je pokazao Bordeaux, koji je i osmi put uzastopno izašao iz derbija kao neporažena momčad. Pritom su Žirondinci slavili pet pobjeda uz dva remija i samo jedan poraz.
Bliže su pobjedi bili i ovaj put nakon što su poveli u 77. minuti. Odlično je kontranapad potegnuo Obraniak i dubinski proigrao Maurice-Belaya, koji je još ljepše odložio povratnu loptu za strijelca Diabatea.
Domaći su, međutim, nakon podjednako lijepe akcije, samo pri kontinuiranom napadu, izjednačili samo četiri minute kasnije pogotkom Guillaumea Hoaraua, petim ovosezonskim. Sve ih je postigao u šest posljednjih prvenstvenih dvoboja.
U sjajnoj je seriji i Toulouse, koji je sačuvao četvrto mjesto na ljestvici minimalnom domaćom pobjedom protiv "fenjeraša" Auxerrea. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Tabanou u 38. minuti.
Domaćem je sastavu to bila peta pobjeda i 16. osvojeni bod u posljednjih šest utakmica. S druge strane, nekad veliki klub iz Auxerrea bez pobjede je već punih 12 kola. Posljednji su put u prvenstvu slavili prošle godine, tjedan dana prije Božića.
Le Championnat, 29. kolo:
PSG – Bordeaux 2-2 (Hoarau 81 / Diabate 77)
Dijon – Caen 2-0 (Kone 21, Sankhare 69)
Toulouse – Auxerre 1-0 (Tabanou 38)







FACEBOOK KOMENTARI