Ante Cizmic / CROPIX CROPIX
KOMENTAR VALTERA MATOŠEVIĆA

TO ŠTO JE RADIO ČERVAR JE JAKO DOBRO ZA HRVATSKU REPREZENTACIJU, ALI OPREZ Za nas prvenstvo još nije ni počelo, a pred nama je - mina!

Uvjerljiva i zaslužena pobjeda u utakmici koja nije bila laka jer uvijek je početak turnira težak. Znaš da si favorit. Svi su upisali dva boda, a igraš protiv nezgodnog protivnika kakva je momčad Crne Gore jer ne treba zaboraviti da su oni dobili svjetske prvake Dance. ZA JUTARNJI KOMENTIRA: Valter Matošević
Piše: Valter MatoševićObjavljeno: 10. siječanj 2020. 00:42

To se najbolje vidjelo u prvom poluvremenu, ali unatoč njihovoj želji i angažmanu jednostavno nisu izdržali. Vodili su nakon prvih 30 minuta 13-12, ali mi smo na najbolji način ušili u drugo poluvrijeme.

Otvorili smo nastavak s 5-1. Zaigrali s Domagojem naprijed. Kapetanom koji je stvarno još jednom odigrao fenomenalno. Usporio im je taj vanjski pas, nakon čega nisu imali dobar protok lopte i nisu mogli doći do slobodnog šuta. Naravno, nešto je i prošlo, ali onda je tu bio i Šego koji je u nastavku dao svoj doprinos pobjedi.

Hrvatska je djelovala dobro, rekao bih zrelo. Crnogorci su nam se nudili i u prvom dijelu, ali kao što sam već rekao uvijek je teško otvarati turnir.

Uz dužno poštovanje prema suparniku, treba naglasiti da je par golova Crnogorcima ušlo da su se i oni čudili kako je to prošlo. Neki golovi s 9-10 metara od njihovih vanjskih igrača bili su stvarno vrhunski. Bilo je to malo slučajnosti, možda je nedostajalo i malo naše agresivnosti, ali dobro smo igrali u fazi napada. Dolazili u poziciju, no, njihov je golman Simić odlično je branio i mora se priznati da su zasluženo vodili nakon prvog poluvremena.

Simić je golman koji snima protivnika, iza kojeg je odlična sezona u Njemačkoj. Čita igru, ima iskustvo i to im je bilo jako važno, ali utakmica traje 60 minuta. U drugom smo sve to apsolvirali i nakon 10 minuta nastavka usmjerili utakmicu prema željenom cilju.

Dobro je da se nismo puno potrošili. U 50 minuti prigodu su dobili mlađi igrači. Matanović je zamijenio Horvata, Hrstić Stepančića, poslije je ušao i Šarac. To je dobro za reprezentaciju kako bi dobili širinu koja će nam trebati za nastavak turnira.

Bilo je skeptika nakon pripremnih utakmica s BiH i Katarom, ali to nije bilo mjerilo. Pitanje je koliko su naši igrači bili u toj fazi još pod opterećenjem treninga i koliko su mogli pružiti, ali protiv Crne Gore bili smo puno bolji.

Apsolvirali smo Crnu goru, ali za nas turnir počinje u subotu. Pred nama je mina, Bjelorusija. Jako dobra reprezentacija koja je u uzletu i to nam je jako bitna utakmica.

Sada se treba odmoriti, uvidjeti greške kojih je bilo, anulirati ih i pobijediti tu utakmicu u subotu i onda prenosimo dva boda u nastavak.

19. svibanj 2024 02:19