Profimedia, Alamy
SLIJEDI VELIKI OKRŠAJ

HRVATSKA VEĆ ZNA PROTIVNIKA PROĐE LI PRVU PREPREKU U NOKAUT FAZI Evo protiv koga će Bogdanović, Šarić i društvo igrati u četvrtfinalu!

Piše: HinaObjavljeno: 06. rujan 2017. 21:22

ošarkaši Grčke svladali su Poljsku sa 95-77 u utakmici posljednjeg, 5. kola skupine A na EuroBasketu odigranoj u srijedu u Helsinkiju, čime su osvojili četvrto mjesto i u osmini finala će igrati protiv Litve, dok je Poljska završila svoj put, a u skupini B u Tel Avivu Italija je pobjedom nad Gruzijom 71-69 osigurala treće mjesto i Gruzijce ostavila na čekanju ishoda dvoboja Ukrajine i Izraela.

Italija je gotovo cijelu utakmicu imala 10 ili više koševa prednosti protiv Gruzije. Najveća prednost Talijana bila je +19, a u posljednjih sedam minuta dvoboja ušli su sa 15 koševa viška. No, Gruzijci se nisu predavali i na ulazu u posljednju minuti tricom Mikea Dixona došli do svog prvog vodstva na utakmici (68-67). Hackett je polaganjem ponovno vratio vodstvo Talijanima, a Dixon je promašio tricu za novo vodstvo. Gruzijcima se posljednja nada ukazala kad je Dixon pogodio bacanje za 69-71, drugo promašio, a Pačulia uhvatio loptu. No, Datome je blokirao dva pokušaja Šermadinija za moguće iznedjačenje.

Belinelli sa 15 koševa i Datome sa 14 bili su najbolji strijelci Italije, dok je Dixon sa 29 poena predvodio Gruzijce koji u osminu finala mogu samo ako Izrael pobijedi Ukrajinu. U suprotnom, Ukrajinci će osvojiti četvrto mjesto, zbog pobjede nad Gruzijom u međusobnom dvoboju.

Grčka je u posljednjoj četvrtini (25-10) slomila otpor Poljske i uvjerljivom pobjedom 95-77 osvojila četvrto mjesto u skupini A. Calathes je sa 24 koša i 10 asistencija bio prvo ime dvoboja, dok je Sloukas sa 26 poena bio najbolji strijelac. Kod Poljaka Kulig je također ubacio 26 koševa, uz sedam skokova.

19.45 Crna Gora - Rumunjska

Grčka u osmini finala ide na prvoplasiranu reprezentaciju skupine B, a to je Litva. Pobjednik tog dvoboja je potencijalni suparnik hrvatskim košarkašima u četvrtfinalu, ako izabranici Aleksandra Petrovića u nedjelju, 10. rujna, prođu prvu prepreku u nokaut fazi natjecanja.