AP
KOŠARKAŠKA EUROLIGA

Stanko Barać briljirao sa 18 poena i devet skokova, Vujčić debitirao za Efes

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 27. listopad 2010. 23:52

U srijedu i četvrtak su na rasporedu utakmice 2. kola košarkaške Eurolige, a u srijedu je u svom novom sastavu, istanbulskom Efes Pilsenu, debitirao hrvatski košarkaš Nikola Vujčić.

Nakon startnog poraza u produžetku od Union Olimpije u Ljubljani, igrači koje vodi hrvatski strateg Velimir Perasović uvjerljivo su na svom parketu pobijedili španjolsku Valenciju 79-63.

Gosti su uspjeli dobiti prvu četvrtinu s dva razlike (16-14), a donekle su se dobro držali do kraja prvog dijela kada su imali mali zaostatak od pet poena (34-29). No, raspali su se i nisu mogli držati jači ritam turske momčadi u nastavku, čime su Španjolci upisali drugi poraz u isto toliko nastupa na otvorenju novog ciklusa Eurolige.

Vujčić je u Perasovićevom sastavu odigrao 19 minuta, te je postigao pet poena uz šest skokova i dvije asistencije. Iz igre je gađao Vujčić 1-4, a s linije slobodnih bacanja 3-4. Sa 20 poena najbolji je kod pobjednika bio Igor Rakočević.

Drugu pobjedu su u skupini A izborili igrači Caja Laborala. Ovaj put su slavili u Poljskoj kod Prokoma 80-73. Najbolji je igrač kod španjolskog prvaka bio hrvatski košarkaš Stanko Barać. Postigao je 18 poena uz devet skokova, te jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu. Iz igre je gađao 8-13, a s linije slobodnih bacanja 2-2.

Najveće iznenađenje 2. kola košarkaške Eurolige u srijedu pripredili su košarkaši Brose Basketa koji su na svom parketu pobijedili Olympiacos 73-61. Posve nenadano je aktualni eurpski doprvak pao u Njemačkoj, u utakmici u kojoj su bili u stalnom zaostatku. Grci su potpuno stali u posljednjoj četvrtini u kojoj je Brose pobjegao na desetak razlike i do kraja iskusno čuvao prednost za veliku pobjedu. Sa 23 poena je Brian Roberts bio prvo ime kod senzacionalnog pobjednika.

Aktualni prvak Europe Barcelona se dugo mučila kod Choleta i na kraju pobijedila 84-77. Stalno su Katalonci imali ugodnu prednost od sedam od dvanaest poena, no u završnici su dopustili francuskoj momčadi približavanje i nadu da mogu srušiti uglednog suparnika. Ipak, na ulazu u zadnju minuti je Slovenac Erazem Lorbek pogodio tricu za 80-73 čime je splasnuo motiv domaćina. Sa 19 poena je spomenuti Lorbek bio prvi strijelac Barcelone.

Partizan je u neizvjesnoj završnici pobijedio ruski Himki sa 72-68. Kod gostiju je hrvatski dvojac Krešimir Lončar - Zoran Planinić radio najveće probleme Beograđanima, no bili su premalo da se Rusi doma vrate s pobjedom. Lončar je postigao 13 poena uz devet skokova, a Planinić je potpisao 16 poena, uz tri skoka i dvije asistencije.

Euroliga, 2. kolo:

skupina A

Prokom - Caja Laboral 73-80

Partizan - Himki 72-68

Maccabi - Žalgiris (četvrtak)

Redoslijed: 1. Caja Laboral 2-0, 2. Žalgiris 1-0 (-1), 3. Himki 1-1, 4. Partizan 1-1, 5. Maccabi 0-1 (-1), 6. Prokom 0-2.

skupina B

Brose Basket - Olympiacos 73-61

Charleroi - Virtus Roma 55-64

Real Madrid - Unicaja (četvrtak)

Redoslijed: 1. Virtus Roma 2-0, 2. Unicaja 1-0 (-1), 3. Olympiacos 1-1, 4. Brose Basket 1-1, 5. Real Madrid 0-1, 6. Charleroi 0-2.

skupina C

Lietuvos Rytas - Montepaschi Siena 75-79

Cholet - Barcelona 77-84

Cibona - Fenerbahçe (četvrtak)

Redoslijed: 1. Barcelona 2-0, 2. Montepaschi Siena 2-0, 3. Fenerbahçe 1-0 (-1), 4. Cibona 0-1 (-1), 5. Lietuvos Rytas 0-2, 6. Cholet 0-2.

skupina D

Efes Pilsen - Valencia 79-63

Armani Jeans Milano - Union Olimpija (četvrtak)

Panathinaikos - CSKA Moskva (četvrtak)

Redoslijed: 1. Panathinaikos 1-0 (-1), 2. Armani Jeans Milano 1-0 (-1), 3. Olimpija 1-0 (-1), 4. Efes Pilsen 1-1, 5. CSKA 0-1 (-1), 6. Valencia 0-2.

18. svibanj 2024 23:37