Bojan Bogdanović

GREGORY SHAMUS/GETTY IMAGES/PROFIMEDIA
NBA PARKETI

Nezaustavljiva Bogdanovićeva večer: Hrvat ‘potopio‘ suparnika, Šarić i Warriorsi upisali emotivnu pobjedu

Thunder je upisao uvjerljivu pobjedu kod Spursa i izjednačio se na vrhu Zapada sa Timberwolvesima
Piše: SNObjavljeno: 25. siječanj 2024. 07:30

U 44. utakmici sezone, Detroit Pistonsi ugrabili su petu pobjedu sezone. Momčad Bojana Bogdanovića svladala je Charlotte Hornetse 113:106, a upravo je 34-godišnji hrvatski košarkaš bio prvo ime susreta. U 33 minute na parketu, "Babo" je ubacio 34 poena (12/23 iz igre, 5/10 za tri), uz četiri skoka i četiri asistencije. Najviše poena u tekućoj sezoni zabio je Utah Jazzu (36), ali su Pistonsi tada upisali poraz.

Pobjedu su upisali i Golden State Warriorsi, u čijem je trijumfu protiv Atlanta Hawksa (134:112) sudjelovao i Dario Šarić. Šibenčanin je u 16 minuta igre ubacio 10 poena (4/6 iz igre, 2/3 za tri), uz tri skoka i tri asistencije. Prije utakmice, Warriorsi su odali počast pokojnom Dejanu Milojeviću, bivšem srpskom košarkašu, koji je u klubu bio u ulozi pomoćnog trenera.

EZRA SHAW/GETTY IMAGES/PROFIMEDIA

Dallas Mavericksi poraženi su na domaćem parketu protiv Phoenix Sunsa 109:132, unatoč 34 poena, osam skokova i devet asistencija Luke Dončića. No, Sunsi su imali raspoloženijeg čovjeka u Devinu Bookeru, koji je zabio 46 poena (17/23 iz igre, 6/10 za tri). Pobjedom kod San Antonio Spursa 140:114, Oklahoma City Thunder skočila je na vrh Zapadne konferencije, izjednačivši se s Timberwolvesima (31-13), a prvo ime dvoboja bio je Shai Gilgeous-Alexander s 32 poena, šest skokova i 10 asistencija.